„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

(Św. Jan Paweł II)

Żywy Różaniec to jedna z grup, która działa od chwili powstania naszej parafii w 2001 roku. Tworzą go osoby wierzące, które każdego dnia odmawiają różaniec. Wspólnota Żywego Różańca powstał w Lyonie we Francji w 1826 roku, jako pomoc dla misjonarzy w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom. Założycielką tego modlitewnego dzieła była sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Żywy Różaniec szybko rozwinął się na cały świat.
Żywy Różaniec dzieli się na Róże. Każda róża składa się z 20 osób, czyli tyle ile jest tajemnic różańcowych.  Każda osoba przez cały miesiąc odmawia jedną tajemnicę Różańca.
Spotkanie Żywego Różańca w naszej parafii odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 (Msza Św., a po niej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych).
W naszej parafii obecnie działa 7 Róż Różańcowych. Opiekunem Wspólnoty jest ks. Stanisław Kucała SDS.

Wspólnota Żywego Różańca każdego roku organizuje pielgrzymki:
- Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasnej Górze (czerwiec)
- Odpust ku czci św. Filomeny – Patronki Żywego Różańca w Gniechowicach (sierpień)
- Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Barda (wrzesień)

Wszystkie osoby chętne do włączenia się w tą modlitewną wspólnotę, serdecznie zapraszamy.