POCZĄTEK

Grupa "Mężczyzni św. Józefa w Obornikach Śląskich" powstała w styczniu 2020 roku z inicjatywy mężczyzn z parafii św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego (JTiAP) oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ) w Obornikach Śląskich.

 
ODPOWIEDZIALNI

Kapelanem grupy został ks. dr Jacek Wawrzyniak, proboszcz parafii JTiAP i kustosz sanktuarium św. Antoniego Padewskiego "Husiatyńskiego".

Koordynatorem grupy został Grzegorz Filcek

 
SPOTKANIA

Pierwsze spotkanie grupy odbyło się w dniu 31.01.2020 roku.

Na pierwsze spotkanie zaproszony został lider wrocławskiej grupy mężczyzn św. Józefa "Mężczyźni we Wrocławiu" -Mariusz Trębicki, który razem z Markiem Obłozą przedstawili założenia ogólnopolskiej i światowej inicjatywy "Mężczyzn św. Józefa", a także omówił program, według którego realizowane są spotkania mężczyzn. Lider wrocławskiej grupy istniejącej od 2010 roku podzielił się również swoim doświadczeniem związanym z kierowaniem wspólnotą.

Na spotkaniu określono terminy i miejsca spotkań, tj. druga środa miesiąca, w salce na plebani parafii JTiAP. Spotkania zawsze poprzedzone są adoracją Najświętszego Sakramentu, która odbywa się na pół godziny przed mszą wieczorną. Po Eucharystii prowadzona jest konferencja, po której mężczyźni w grupach realizują tematy dyskusyjne według książki "Drogowskazy". Po spotkaniu, następuję zwyczajowo modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim.

W kwietniu 2020 spotkanie, wyjątkowo ze względu na stan epidemii COVID-19, odbyło się z użyciem narzędzi komunikacji na odległość opartych o platformę Cisco Webex z możliwością wdzwonienia się.

Więcej informacji tutaj: https://sites.google.com/view/msj-oborniki/strona-g%C5%82%C3%B3wna