634661_PdQb_d20eb08441cc8e1ba99868f0a035_83.jpg.webp.jpeg

"Zmartwychwstał już Chrystus - Pan mój i nadzieja..."

Niech światłość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego napełni nas pokojem i wiarą, które pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech przyniesie siłę w chwilach słabości i smutku, a radość wielkanocnego poranka niech towarzyszy nam każdego dnia.  Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w obchodach tegorocznego Triduum Paschalnego oraz całonocnej adoracji Najśw. Sakramentu. Jesteśmy zbudowani Waszą postawą i świadectwem wiary. Dziękujemy młodzieży, ks. Maciejowi i ks. Markowi oraz p. Elżbiecie Kosowskiej i p. Jolancie Adamowskiej za przygotowanie pięknych dekoracji w naszym kościele. Służbie liturgicznej, panom organistom i panom kościelnym za pomoc w przygotowaniu ceremonii Triduum. Dziękujemy także za ofiarowane dary stołu i przekazywane życzenia. Niech swoimi łaskami Zmartwychwstały Pan wynagrodzi wszystkim ich trud i zaangażowanie.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. Dzisiaj i jutro popołudniu z racji świąt wielaknocnych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w naszym sanktuarium wg. porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. 
 5. Nabożeństwa w tygodniu po wieczornej Mszy Św.:
 • we wtorek - do Św. Antoniego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
 • w piątek - ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji I piątku miesiąca),
 • w sobotę (po Mszy Św. o godz. 8.30) - ku czci Niepokalanego Serca MB (z racji I soboty miesiąca).
 1. Spotkanie Zespołu Synodalnego we środę o godz. 18.45 w salce parafialnej.
 2. Próba kandydatów do bierzmowania we środę i czwartek o godz. 18.45 w kościele.
 3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.45 w kościele.
 4. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w organizację tegorocznego Salwatoraińskiego Festynu Rodzinnego zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 18.45.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii, którą zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rodziny, które chcą jeszcze przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W ramach akcji "Wielkopostne porządki" na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach złożyli Państwo 3220 zł. Środki zostały przekazane na konto zakładu. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 8. W niedzielę 7 kwietnia w kościele NSPJ po mszy wieczornej Bill i Rose Moyer wygłoszą konferencję pt. Nieustanne napełnianie się Duchem Świętym. Bill Moyer jest amerykańskim specjalistą od nauczania efektywnego przywództwa liderów w Kościele i biznesie, współzałożycielem Instytutu Przywództwa SOS oraz dyrektorem Katolickiego Sojuszu Przywództwa Mężczyzn. Po konferencji w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie z Billem Moyerem dla mężczyzn.
 9. Sklepik parafialny jest nieczynny do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej w tym nowy numer "Naszej Parafii". Zachęcamy do lektury.

 Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.