1. Nabożeństwa w tygodniu po wieczornej Mszy Św.:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana,
 • we wtorek - do Św. Antoniego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 1. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu Heleny Szkwerko (wiolonczela), Sebastiana Wielgusa (organy) i Chóru Parafialnego "Laudamus". W repertuarze usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha, Joahannesa Brahmsa i Ennio Morricone. Po koncercie o godz. 16.00 będą ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 2. Okazja do spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu:
 • dzisiaj i w każdy dzień do środy w przed każdą Mszą Św.;
 • w Wielki Czwartek - NIE SPOWIADAMY,
 • w Wielki Piątek od godz. 12.00 - 17.00 i potem od godz. 22.00 przez całą noc bez przerwy do godz. 12.30 w Wielką Sobotę.
 1. Dziękujemy wszystkim pątnikom, którzy tak licznie wzięli udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
 2. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii, którą mieliśmy zakończyć dzisiaj. Z tego względu, że są jeszcze chętni, peregrynację przedłużamy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Rodziny, które chcą jeszcze przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństw. W tym dniu nie będzie porannych Mszy Św. Popołudniu Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po jej zakończeniu adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00. W tym dniu Msza Św. w Golędzinowie i Kowalach o godz. 16.00.
 4. Wielki Piątek to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Św. Od godz. 8.00 adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy. Przed południem odwiedzimy chorych i starszych z Komunią Św. O godz. 15.00 - w godzinie śmierci Chrystusa - zapraszamy do sanktuarium na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Liturgia Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu kościół przez całą noc będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu i adoracja Krzyża. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
 5. Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 20.45. Święcenie pokarmów w sanktuarium od godz. 9.00 do godz. 13.00 o pełnych godzinach. Poświęcenie pokarmów na wioskach: o godz. 13.00 - Nowosielce i Piekary, o godz. 13.20 - Golędzinów i Kowale; o godz. 13.40 - Borkowice i Wilczyn.
 6. W sobotę o godz. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie od poświęcenia ognia i Paschału się przed kościołem. Liturgię zakończymy Mszą Św. i uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy, aby na wieczorną liturgię przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu św. 
 7. Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg. porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.
 8. Sklepik parafialny będzie nieczynny od dzisiaj do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 9. Trwa akcja "Wielkopostne porządki. Zbieramy datki na potrzeby prowadzonego przez siostry józefitki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach. Fundusze zbieramy do puszki, która do Wielkiej Środy jest wystawiona w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.