1. W poniedziałek w Krakowie rozpoczyna się XXXV Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Salwatorianów. Kapituła Prowincjalna jest spotkaniem przełożonych i delegatów wszystkich wspólnot należących do naszej Polskiej Prowincji Salwatorianów. Kapituła zajmuje się wytyczaniem kierunków rozwoju oraz podejmuje decyzje w najważniejszych sprawach Prowincji. Oborniki Śląskie na Kapitule będą reprezentowali ks. Rafał Chwałkowski SDS i ks. Marek Sumara SDS. Wszystkich Ojców kapitulnych oraz obrady Kapituły polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.
 2. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45a w niedzielę od godz. 13.30 do godz. 16.40.
 3. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania (grupa II),
 • we czwartek o godz. 19.00 - grupa młodzieżowa,
 • w sobotę o godz. 10.00 - kandydaci, ministranci i lektorzy,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - scholka dziecięca.
 1. W dniach od 17 do 25 lutego br. będziemy w naszej parafii przeżywali Ewangelizacyjne Misje Święte, które poprowadzą ks. Mateusz Rutkowski i ks. Maciej Flader z Archidiecezji Przemyskiej. Prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy i całej naszej parafii na czas przygotowania do Misji. Program Misji jest wyłożony na stolikach z tyłu kościoła. Parafianie otrzymali go także w trakcie odwiedzin kolędowych.
 2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Sklepik parafialny jest dzisiaj nieczynny.
 5. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna.
 6. Ksiądz proboszcz przygotowuje się do kolejnego wyjazdu z transportem humanitarnym do objętej wojną Ukrainy. Zgodnie z zapowiedzią osoby, które chcą wesprzeć tą inicjatywę, mogą złożyć ofiarę do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła. 
 7. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Kuraszkowa – Państwo Głowiak i Flasza, w pożarze domu stracili cały dobytek. Ich dom w którym mieszkali, a który spłonął był w trakcie remontu – niedawno odnowiono dach. Na portalu „Zrzutka.pl” została uruchomiona zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/cdcw7x?fbclid=IwAR0vRw9gTQdsvVDSB6MXvCaoEOnQ39wQhtmyAmOrx-jTySIn2U0a9tda54A#description. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i pomocy poszkodowanym.
 8. Informujemy, że uległ rozwiązaniu Międzyparafialny Zespół CARITAS. Chcemy jednak kontynuować to dzieło i powołać parafialny Zespół CARITAS. Dlatego zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby podjąć się pracy w Zespole. 12 lutego (w poniedziałek) bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 9. Ryszard Kempiak zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy zgłosili się na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji. Spotkanie odbędzie się w piątek, 16 lutego w naszym kościele po wieczornej Drodze Krzyżowej. Na spotkaniu będzie przyjmowana wpłata II raty.
 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.