1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45. Dzisiaj i jutro nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30.
 2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. w Sanktuarium o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00 a jutro o godz. 6.30.
 3. W sobotę (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego - "Trzech Króli". Msze Św. w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło.
 4. Za tydzień w niedzielę (7 stycznia) po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Nabożeństwa po wieczornej Mszy Św. wg ustalonego porządku. W czasie trwania kolędy nie ma spotkań grup parafialnych i kandydatów do bierzmowania.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po wieczornej Mszy Św. zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na sobotnią Uroczystość Objawienia Pańskiego i niedzielny porządek Mszy św. nie będzie pierwszosobotniego nabożeństwa wynagradzającego
 7. Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin - tzw. kolędę. Odwiedzimy rodziny, które w ogłaszanym terminie złożyły zaproszenie. Rodziny, które nie zdążyły zgłosić się na kolędę mogą zapisać się tylko na kolędę dodatkową, która będzie w piątek 12 stycznia. Zapisy w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej. Plan kolędy na ten tydzień:
 • wtorek (od godz. 16.00): ul. Trzebnicka i Sienkiewicza
 • środa (od godz. 16.00): ul. Górna, Matejki, Prusicka, Podzamcze, Chrobrego, Skargi, Krzywoustego, Brodatego, Wzgórze Partyzantów, Wzgórze Magdaleny, Zielonego Wzgórza, Jodłowa, Modrzewiowa, Nowowiejska
 • czwartek (od godz. 16.00): ul. Skłodowskiej
 • piątek (od godz. 16.00): Golędzinowska, Wrocławska, Witosa, Dąbrowskiego, Paderewskiego, Ptasia, Chopina, Moniuszki, Jagiellończyka, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Dwóch Mieczy
 • sobota: kolędy nie będzie.

Szczegółowy plan całej kolędy jest zamieszczony w gablocie parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ofiary, które zechcą Państwo złożyć przy okazji kolędy przeznaczamy na remont dachu kościoła, który chcemy rozpocząć na wiosnę.

 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna wg. stałego porządku.
 2. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Akcja "Paczuszka dla maluszka" trwa do 6 stycznia. Puszka na datki znajduje się w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach.
 4. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka, biblisty. Zapisy do 6 stycznia u ks. proboszcza.
 5. Sklepik parafialny będzie nieczynny do 7 stycznia.
 6. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6 stycznia o godz. 12.30 przy kościele NSPJ. Mamy jeszcze stroje dla dzieci, które będą rozdawane dzisiaj po Mszy Św. o 12.30 przy sklepiku.
 7. Są już dostępne nowe świąteczne numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.