"Zmartwychwstał już Chrystus - Pan mój i nadzieja..."

Niech światłość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego napełni nas pokojem i wiarą, które pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość, niech przyniesie siłę w chwilach słabości i smutku, a radość wielkanocnego poranka niech towarzyszy nam każdego dnia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

 1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. Dzisiaj nie będzie popołudniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Jutro adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.45. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w naszym sanktuarium wg. porządku niedzielnego.
 3. Nabożeństwa każdego dnia na zakończenie Mszy Św. wieczornej:
 • we wtorek - nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • we czwartek - nabożeństwo do św. Judy Tadeusza,
 • w piątek - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych i kandydatów do bierzmowania.
 2. Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek, środę i czwartek: I grupa o godz. 16.00, II grupa o godz. 16.30; III grupa o godz. 17.00.
 3. Dziękujemy za tak liczny udział wiernych w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, w Triduum Paschalnym i całonocnej adoracji Najśw. Sakramentu. Jesteśmy zbudowani Waszą postawą i świadectwem wiary. Bardzo dziękujemy ks. Przemysławowi i osobom jemu pomagającym oraz p. Elżbiecie Kosowskiej za przygotowanie pięknych dekoracji w naszym kościele. Zespołowi młodzieżowemu i panom organistom za piękny śpiew podczas liturgii, służbie liturgicznej i panom kościelnym za pomoc w przygotowaniu ceremonii Triduum. Dziękujemy także za ofiarowane dary stołu i przekazywane życzenia.
 4. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. W ramach akcji "Wielkopostne porządki" na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach złożyli Państwo 3185 zł. Środki zostały przekazane na konto zakładu. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 7. W okresie Świąt Wielkiej Nocy i nie tylko zachęcamy do podzielenia się z innymi mieszkańcami jedzeniem i produktami spożywczymi długoterminowymi. Zachęcamy do skorzystania z Lodówki Społecznej. Zamiast wyrzucać, prosimy zanieść jedzenie do lodówki. Produkty domowe muszą być zapakowane w szczelne pojemniki lub słoiki i opisane. Produkty kupione w sklepie muszą mieć oryginalne opakowanie i być zdatne do spożycia. Lodówka Społeczna znajduje się przy ulicy Trzebnickiej w Obornikach Śląskich (obok paczkomatu w pobliżu sklepu Rabat).

 

 

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.