NIEDZIELA PALNOWA - 02.04.2023r.

 1. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45 a w niedziele i święta od godz. 13.30 do godz. 16.00.
 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do św. Jana Pawła II;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie świeckich salwatorianów.
 3. We środę zapraszamy do udziału wDrodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie na parkingu za staсją kolejową PKP o godz. 19.00. Prosimy, aby krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami nieśli: 1. Rada Parafialna i Caritas 2. Żywy Różaniec 3. Straż Honorowa NSPJ 4. Wspólnota Rodzin 5. Kościół Domowy 6. Świeccy salwatorianie 7. Harcerze i harcerki 8. Ministranci i lektorzy 9. Wszystkie służby mundurowe i samorządowcy                            Kandydaci do bierzmowania 11. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych 12. Mężczyźni              13. Kobiety 14. Księża
 4. Okazja do spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu:
 • dzisiaj i w każdy dzień do środy przed każdą Mszą Św.,
 • w Wielki Czwartek NIE SPOWIADAMY,
 • w Wielki Piątek spowiedź w naszym sanktuarium od 12.00-17.00 i potem od 22.00 przez całą noc bez przerwy do godz. 12.00 w Wielką Sobotę.
 1. WWielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie porannych Mszy Św. Popołudniu Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23.00. W tym dniu Msza Św. w Golędzinowie i w Kowalach o godz. 16.00.
 2. WWielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Św. Od godz. 8.00 adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy. Przed południem odwiedzimy chorych i starszych z Komunią Świętą. O godz. 15.00 - w godzinie śmierci Chrystusa - zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po jej zakończeniu przez całą noc kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu i adoracja Krzyża. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
 3. WWielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 20.45. Święcenie pokarmów w sanktuarium od 9.00 do 13.00 o pełnych godzinach. Święcenie pokarmów na wioskach: o 13.00 - Wilczyn, Kowale i Nowosielce; o godz. 13.30 - Golędzinów, Piekary i Borkowice.
 4. Liturgia Wigilii Paschalnejrozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 21.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i Paschału. Liturgię zakończymy Mszą Św. i uroczystą procesją rezurekcyjną. Prosimy, aby na wieczorną liturgię przynieść świece.
 5. WNiedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w porządku niedzielnym o godz. 6.30; 8.00; 11.00; 12.30; 17.00 i 19.00.
 6. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Z okazji 18 rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II. został przygotowany specjalny bezpłatny numer biuletynu "Dobre Nowiny", który jest wyłożony na stolikach z tyłu kościoła. Zachęcamy zabrania ze sobą i do lektury.
 7. Sklepik parafialny będzie nieczynny od dzisiaj do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Wielkanocne świece Caritas można nabyć w zakrystii.
 8. Dziękujemy za tak liczny udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W sposób szczególny wyrażamy wdzięczność obornickiemu sztabowi organizacyjnemu (panom: Wojciechowskiemu, Lejżakowi i Oziminie) za poświęcony czas i zaangażowanie.
 9. Dziś kończymy zbiórkę funduszy dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach. Ofiary zbieramy do puszki w zakrystii. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto zakładu po zakończeniu akcji.
 10. Podobnie jak w minionym roku dzisiaj po każdej Mszy Św. zapraszamy do naszej "sfery" na kiermasz domowych ciast i ozdób świątecznych. Fundusze zebrane w czasie kiermaszu będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Ingi i Milana Szymoniaków. Popołudniu zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 w godzinach od 14.00 do 17.00 na charytatywne zajęcia sportowe. Wstęp: dzieci - 10 zł, dorośli 15 zł. Całkowity dochód z imprezy jest również przeznaczony na leczenie Ingi i Milana.
 11. Jeszcze dzisiaj do skarbony z tyłu kościoła można złożyć ofiarę na remont dachu kościoła.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.