NOWY ROK - 01.01.2023r.

 1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele i święta adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30 a w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego - "Trzech Króli". Msze Św. w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło.
 3. Przypominamy, że od dzisiaj Msza Św. w niedzielę i święta z godziny 8.30 zostaje na stałe przesunięta na godz. 8.00.
 4. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych. W trakcie trwania kolędy nie będzie spotkań grupy młodzieżowej i kandydatów do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek ("Trzech Króli") po Mszy Św. o godz. 17.00 zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. W I sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca MB.
 3. Za tydzień w niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają książeczki. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 4. Od jutra rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin, które wyraziły wolę przyjęcia księdza w swoim domu. W tygodniu kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 9.30. Rodziny, które nie zdążyły zgłosić się na kolędę w zaplanowanym terminie, mogą umówić się jedynie na kolędę dodatkową. Zapisy tylko w zakrystii lub kancelarii parafialnej do piątku. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych. Plan kolędy na ten tydzień:
 • poniedziałek: ul.: Trzebnicka i Podzamcze,
 • wtorek: ul.: Wzgórze Magdaleny, Modrzewiowa, Nowowiejska, Leśna, Jodłowa, Korzeniowskiego, Malczewskiego, Gierymskiego, Dąbrowskiego i Moniuszki,
 • środa: ul.: Skłodowskiej,
 • czwartek: ul.: Maczka, Chełmońskiego, Staszica, Plac Zwycięstwa, Kossaka, Gajcego, Polna, Powstańców Śląskich, Skargi
 • piątek: kolędy nie będzie ("Trzech Króli")
 • sobota: Kowale, Piekary, Borkowice, Wilczyn.
 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest jak zwykle.
 2. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna.
 3. Akcja "Paczuszka dla Maluszka" trwa do 6 stycznia. Puszka do której można składać ofiary na ten cel znajduje się w zakrystii.
 4. Dzisiaj i za tydzień sklepik parafialny będzie nieс
 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 6. W sobotę, 7.01. o godz. 17.00 Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na świąteczno-noworoczny koncert "Bez Ciebie nie ma świąt" w wykonaniu Ady Maksymowicz z zespołem. Bezpłatne wejściówki można zamówić telefonicznie lub odebrać przed koncertem.

Za tydzień w niedzielę zapraszamy do naszego sanktuarium na Międzypokoleniowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpią w nim artyści od przedszkolaków po seniorów. Dziękujemy za tą cenną inicjatywę. Rozpoczęcie koncertu o godz. 15.00.

Za dwa tygodnie 15.01. na Mszy Św. o godz. 12.30 w naszym sanktuarium zaśpiewa kolędy dziecięcy zespół góralski z Rabki "Majeranki". Po Mszy Św. zespół wystąpi z koncertem kolęd. Po koncercie będzie można zakupić płyty zespołu. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły koncertów na plakatach w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.