III NIEDZIELA ADWENTU - 11.12.2022r.

1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45. W niedzielę od godz. 13.30 do 16.40.
2. Dzieci i młodzież oraz dorosłych w adwencie zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek o godz. 7.00.
3. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
- w poniedziałek - do św. Jana Pawła II;
- we wtorek - do św. Antoniego;
- we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
- we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
- we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
- w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
4. Spotkania grup parafialnych:
- w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
- we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa 3),
- we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
- w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego,
- w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od następnej niedzieli, czyli od 18 do 20 grudnia (od niedzieli do wtorku). Wygłosi je ks. Andrzej Drogoś SDS. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie parafialnej.
6. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy, którą rozpoczniemy 2 stycznia. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do 22 grudnia.
7. Dzisiaj sklepik parafialny jest сzynny po Mszach Św. o godz. 8.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Można zaopatrzyć się tam w opłatki wigilijne, świece CARITAS, kartki świąteczne oraz ręcznie malowane świece świąteczne.
8. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup potrzebnych artykułów. Puszka na datki dzisiaj jest wystawiona w sklepiku. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
9. Międzyparafialny Zespół Caritas w Obornikach Śląskich dziękuję wszystkim parafianom którzy zaangażowali się w zbiórkę cieplej odzieży dla ludzi których dotknęła wojna. Jednocześnie informujemy, że w niedzielę 18.12.2022r. Po każdej mszy świętej wolontariusze CARITASU będą zbierać pieniądze na opłacenie transportu do granicy z Ukrainą. Pieniądze można także wpłacić bezpośrednio na konto Caritas Oborniki Śląskie. Numer konta jest udostępniony w gablotach przed naszymi kościołami. Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.
10. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach Śląskich zaprasza na Jarmark Świąteczny dzisiaj w godzinach 11.30 – 16.30. O godz. 14.00 Jasełka w wykonaniu uczniów.
Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych).

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.