II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2022r.

 1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45. W niedzielę od godz. 13.30 do 16.40.
 2. Dzieci i młodzież oraz dorosłych w adwencie zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek o godz. 7.00.
 3. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Spotkania grup parafialnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - spotkanie salwatorianów świeckich,
 • we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa 2),
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
 • w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
 1. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także 141 rocznica założenia salwatorianów. W tym dniu Msze Św. w sanktuarium jak w dzień powszedni. Ponadto 8 grudnia od godz. 12.00 do 13.00 przeżywać będziemy Godzinę Łaski, a więc godzinę, w której przez ręce Maryi, możemy wyprosić wiele łask dla duszy i dla ciała, dla nas samych i dla naszych bliskich. Wszystkich, którzy będą mogli przyjść w Godzinę Łaski, serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 18 do 20 grudnia (od niedzieli do wtorku). Wygłosi je ks. Andrzej Drogoś SDS.
 3. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy, którą rozpoczniemy 2 stycznia. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Prosimy też o przekazanie tej informacji ludziom, którzy rzadki bywają w kościele a być może chcą przyjąć w swoim domu księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do 22 grudnia.
 4. Dzisiaj i do końca tego tygodnia można złożyć ofiarę do skarbony na przygotowanie kolejnego transportu leków, ciepłej odzieży i żywności, które ksiądz proboszcz 12 grudnia zawiezie do objętej wojną Ukrainy. 
 5. Dzisiaj sklepik parafialny jest nieczynny.
 6. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 7. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jej celem jest zbiórka funduszy na zakup pieluch i innych środków higienicznych dla dzieci z placówek pomocowych. Przed ołtarzem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup tych artykułów. Puszka na datki dzisiaj jest wystawiona w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
 8. Na prośbę ks. proboszcza Grzegorza Skałeckiego SDS, informujemy, że wszelkie sprawy związane z cmentarzem parafialnym (tzw. „Stary Cmentarz”), a więc: opłaty za miejsce, zgody na ekshumacje, postawienie pomnika, czy inne prace, należy załatwiać u administratora cmentarza - w siedzibie firmy „Calla” przy ul. Wrocławskiej 5. W najbliższym czasie będzie również przeprowadzona na nowo inwentaryzacja cmentarza oraz zostaną uporządkowane miejsce po starych i zaniedbanych grobach. Prosimy o sprawdzenie stanu pomnika, aktualności dysponentów grobu oraz wniesionych opłat.
 9. Międzyparafialny Zespół Caritas przygotowuje transport odzież zimowej oraz środków czystości dla mieszkańców Winnik na Ukrainie. Chcemy przekazać między innymi odzież, która jest w Caritasie. Trzeba ją jednak wyprać zanim trafi do potrzebujących. Osoby, które chciałyby pomóc w praniu, prosimy o zabranie odzieży w niedzielę o godz. 18.15 do Domu Katolickiego na ul. Wyszyńskiego w Obornikach Śląskich. Parafianie, którzy chcą przekazać odzież (kurtki, czapki, spodnie jeansowe, dresy, bluzy, buty zimowe) oraz środki czystości dla potrzebujących w Winnikach, mogą to zrobić także niedzielę lub w inny dzień po kontakcie telefonicznym z panem Dominikiem Polańskim. Zbiórka trwa do 10 grudnia. Numer telefonu dostępny jest w gablotach przed naszymi kościołami.
 10. W najbliższą sobotę nasza parafia organizuje I Archidiecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej. Zgłosiło się 19 drużyn z całej archidiecezji. Rozpoczniemy w sobotę Mszą Świętą o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. bp Macieja Małygi a potem rozgrywki na hali przy SP 1 w Obornikach Śląskich. Zapraszamy do kibicowania. Patronat honorowy nad turniejem objęli ks. abp Józef Kupny, ks. prowincjał Józef Figiel SDS i p. burmistrz Arkadiusz Poprawa. 
 11. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach Śląskich zaprasza na Jarmark Świąteczny za tydzień w niedzielę 11.12.2022 w godzinach 11.30 – 16.30. O godz. 13.30 Jasełka w wykonaniu uczniów.
 12. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych).

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.