1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. 
 2. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.20. W niedzielę od godz. 13.30 do 16.40. 
 3. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie do środy o godz. 17.20. Od czwartku wracamy do nabożeństw stałych.  
 4. Dzieci i młodzież oraz dorosłych w adwencie zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek o godz. 7.00. 
 5. Spotkania grup parafialnych: 
  - w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny, 
  - we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa 1), 
  - we środę o godz. 19.30 - spotkanie młodzieży, 
  - w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego, 
  - w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej. 
 6. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy, którą rozpoczniemy 2 stycznia. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do 22 grudnia. 
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po Mszach Św. o godz. 8.30; 11.00; 12.30 i 17.00. W sklepiku można nabyć świece wigilijne Caritas, opłatki wigilijne i kartki świąteczne.
 8. Dla lepszego przeżycia adwentu zapraszamy do skorzystania ze zdrapki adwentowej, która jest wyłożona na stoliku przy gazetach. Na każdy dzień jest przewidziane zadanie, które możemy wykonać wspólnie w rodzinie.
 9. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 10. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jej celem jest zbiórka funduszy na zakup pieluch i innych środków higienicznych dla dzieci z placówek pomocowych. Przed ołtarzem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup tych artykułów. Puszka na datki będzie stała po każdej Mszy Św. niedzielnej w sklepiku a w tygodniu w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
 11. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych).

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.