XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022r.

 

 1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.20. W niedzielę od godz. 13.30 do 16.20.
 2. Wierni, którzy w dniach 1 - 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących.
 3. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.20.
 4. 11 listopada (w piątek) przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Św. tradycyjnie przemarsz pod obelisk w parku, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Popołudniu zapraszamy całe rodziny do udziału w patriotycznej rodzinnej grze terenowej przygotowanej przez naszych harcerzy. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na parkingu przy sanktuarium.
 5. W dniach 14-19 listopada (poniedziałek-sobota) zapraszamy na kolejny Tydzień Biblijny, który poprowadzi ks. Ryszard Kempiak, salezjanin, biblista, przewodnik po Ziemi Świętej. Tegorocznym tematem cyklu wykładów będą Dzieje Apostolskie i pytanie: Jak dzisiaj tworzyć Kościół Chrystusowy? Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o 18.45 - spotkanie salwatorianów świeckich,
 • we środę o 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania - Grupa 2,
 • we czwartek o 18.45 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek o godz. 18.30 - próba chóru parafialnego,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę o godz. 18.00 – próba zespołu młodzieżowego.
 1. Dzisiaj sklepik jest nieczynny.
 2. Za tydzień taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na zabezpieczenie kosztów ogrzewania kościoła w sezonie zimowym.
 3. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich wraz z Radą Rodziców i Fundacją Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii zapraszają konferencję "Bezpieczni w sieci". Konferencja odbędzie się w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury w dniu 15 listopada w godz. 10.00-15.30. Rejestracja uczestników od godziny 9.30. Opowiemy o detoksie cyfrowym, najnowszych programach profilaktycznych, nurtach w terapii i tym, gdzie szukać pomocy. O tym co sprawia, że to rodzina, szkoła, klasa są najlepszymi środkami profilaktyki. Co robić? Jak zmniejszyć ryzyko? Jak mądrze i bezpiecznie pomagać? Jak przeciwdziałać? Na te i inne pytania odpowiemy na konferencji. Zaproszeni Goście - praktycy, terapeuci, profilaktycy, badacze - przedstawią najnowsze badania i zagrożenia, powiedzą co możemy zrobić teraz i jak przygotować się na "jutro". Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w każdym wieku! Dziadków, wujków i ciocie. Nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów i terapeutów. Zapraszamy Organizacje, Stowarzyszenia działające i pracujące na rzecz dzieci i młodzieży. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 5. Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza chłopców z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz ze szkoły średniej na spotkanie pod hasłem "Wszystko zależy od Ciebie". Wydarzenie to odbędzie się w dniach 11-13 listopada w Bagnie. W programie m.in. spotkanie z Biblią, konferencja, zajęcia warsztatowe, wspólna modlitwa oraz panel dyskusyjny połączony z pracą w grupie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.