1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.30.

 2. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. We czwartek 23.00-24.00 Godzina Święta w kościele.

 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 • w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła,
 • we środę – św. Jadwigę Królową,
 • we czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • w piątek – Św. Barnabę Apostoła.
 1. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • we wtorek o 17.00 - próba chóru parafialnego,
 • we czwartek po mszy św. wieczornej - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek po Mszy Św. wieczornej - zbiórka ministrantów i lektorów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - próba zespołu młodzieżowego.
 1. Próby dla kandydatów do bierzmowania od poniedziałku codziennie o godz. 18.30. Egzamin końcowy dla grupy I i II w poniedziałek po próbie a dla grupy III i IV we wtorek po próbie. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 10.00.

 2. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego Padewskiego, która jednocześnie będzie dziękczynieniem za 20 lat istnienia naszej parafii. Uroczystości będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. abp Adrian Galbas SAC z archidiecezji katowickiej, który jednocześnie udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Popołudniu o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Kultury na koncert Ballad w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Wstęp wolny. W związku z uroczystościami za tydzień nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.

 3. Osoby, które chciałyby przystąpić do Wspólnoty Straży Honorowej NSPJ mogą zgłaszać się do zakrystii po Mszach Św. lub bezpośrednio do koordynatora p. Marii Skoreckiej.

 4. Sklepik parafialny jest dzisiaj nieczynny.

 5. Dziękujemy osobom ze wspólnot Świeckich Salwatorianów, Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

 6. Są już dostępne nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, tygodnika Idziemy, miesięcznika Nowe Życie, kwartalnika Apostoł Zbawiciela, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Dobrych Nowin. W najnowszym Nowym Życiu znajdziemy sylwetki sióstr elżbietanek, które w najbliższą sobotę będą beatyfikowane we wrocławskiej katedrze. W Dobrych Nowinach przeczytamy o bł. Paulinie Jaricot oraz o Całunie Turyńskim. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.