1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania - grupa III,
 • we czwartek o godz. 18.45 - grupa młodzieżowa,
 • w piątek o godz. 18.30 - zbiórka kandydatów i ministrantów,
 • w sobotę o godz. 19.00 - grupa synodalna,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - scholka dziecięca,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - zespół młodzieżowy.
 1. We środę Przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 18.00 i 19.30 a na wioskach o godz. 16.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Przypominamy też, że Wielki Post jest czasem, w którym ludzie wierzący nie uczestniczą w zabawach i dyskotekach.

 2. Wzorem adwentu zachęcamy do zabrania zdrapki wielkopostnej, która może stać się dobrą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Zdrapki są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.

 3. Nabożeństwa wielkopostne:
 • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 dla dorosłych, o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.
 1. Od Środy Popielcowej w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej swoją praktykę duszpasterską i katechetyczną rozpocznie ks. dk. Paweł Janowski SDS. Księdza Diakona polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych i osoby starsze, których mamy odwiedzić z posługą sakramentalną prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej. W piątek na wieczornej Mszy Św. zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ a w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

 3. W każdy czwartek zaczynając od najbliższego zapraszamy do naszego sanktuarium od godziny 23.00 do 24.00 na modlitwę i adorację w ciszy w Godzinie Świętej.

 4. W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00, którą będziemy sprawować w intencji pokoju na Ukrainie i w Europie. Prosimy o przekazanie naszego zaproszenia szczególnie obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają i pracuję w Obornikach Śląskich. Jednocześnie każdego dnia przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 17.40 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz śpiewać Suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie i w Europie.

 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 6. Po Mszach Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Można w nim nabyć ciekawe książki, dewocjonalia i paramenty do Chrztu św.

 7. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj i we Środę Popielcową po każdej Mszy św. będzie zbiórka pieniędzy do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 8. Nasz Ksiądz Proboszcz zwrócił się do Księdza Prowincjała z prośbą o tymczasowe zwolnienie z obowiązków w naszej parafii i uzyskał zgodę na wyjazd z pomocą medyczną i humanitarną na Ukrainę do parafii w Brzozdowcach, gdzie proboszczem jest salwatorianin - ks. Damian Pankowiak, którego gościliśmy w naszym sanktuarium w październiku. W związku z tym za tydzień w niedzielę nasz międzyparafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na zakup materiałów medycznych i innej niezbędnej pomocy, którą ks. Rafał 8.03. zawiezie na Ukrainę a następnie pozostanie tam i będzie pomagał w strefie wojny tak długo to będzie konieczne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazane wsparcie i polecamy naszego księdza proboszcza życzliwej pamięci naszych parafian.

 9. OGŁOSZENIE URZĘDU MIASTA: Wolontariusze akcji „Mogiły pradziada ocal od zapomnienia” przystępują do organizacji pomocy dla sąsiadów zza wschodniej granicy. Potrzebna jest żywność długoterminowa np. konserwy, zupy w puszkach, sosy, makarony, ryż, olej, cukier, herbata, kawa itp. Żywność można składać w Biurze Pełnomocnika d/s Uzależnień w Obornikach Śląskich, ul Parkowa 9 codziennie od 9.00 – 17.00. Ponadto w związku z agresją Rosji na Ukrainę jako gmina przygotowujemy się na przyjęcie uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Na chwilę obecną dysponujemy 80 miejscami noclegowymi, które mogą nie zabezpieczyć wymaganych potrzeb. Dlatego, jeśli są Państwo w stanie przyjąć uchodźców z Ukrainy pod swój dach prosimy taką gotowość wraz z ilością miejsc zgłaszać do Inspektora ds. Zarządzania Kryzysowego.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.