1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. Msze Św. w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i o godz. 18.00.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 4. W zbliżającym się tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 • w poniedziałek - św. Jana Bosko,
 • we środę - Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej),
 • we czwartek - św. Błażeja,
 • w sobotę - św. Agatę.
 1. We środę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej znane jako Święto MB Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Na wioskach o godz. 16.00. Na każdej Mszy Św. poświęcimy gromnice oraz udzielimy błogosławieństwa Św. Błażeja z racji przypadającego w następnym dniu wspomnienia tego patrona.

 2. W sobotę na Mszach Św. poświęcimy chleb z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty.

 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 5. W I piątek po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. W I sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca MB. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • z racji ferii nie odbędą się pozostałe spotkania grup parafialnych.
 1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek o godzinach 16.00-17.30 a we wtorek i czwartek w godzinach 9.00-10.00.

 2. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy synodalnej w formie on-line. Link do spotkania: http://www.synod-oborniki-sl.pl/ i http://www.facebook.com/synod.oborniki.sl

 3. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 4. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka codziennie do 23.10.2022 roku w naszym sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej w tym najnowszy numer Naszej Parafii. W całości poświęcony jest pamięci zmarłego przed rokiem ks. Jacka Wawrzyniaka. Znajdziemy w nim wspomnienia o ks. Jacku z różnych środowisk naszych parafii. Zachęcamy do zakupu i lektury! Koszt 36-stronicowego numeru wynosi 3 zł. Z Nowym Rokiem mieniły się również ceny Niedzieli i Gościa Niedzielnego, które kosztują teraz 8 zł oraz Nowego Życia, który jest po 5 zł.

 6. Po Mszach Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Można tam nabyć gromnice, kalendarze biblijne na 2022 rok, ciekawe książki dla dzieci, dewocjonalia oraz paramenty do Chrztu Św.

 7. Zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Józefa Kupnego dzisiaj w całej archidiecezji jest zbiórka na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji. Ofiarę można złożyć do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła.

 8. W kościele jest włączone ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

 9. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną przypominamy zasłanianiu nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych - w tym także w kościele.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.