1. Zachęcamy do nawiedzenia i Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w tygodniu o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 16.20. W poszczególne dni prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej wyznaczone grupy.

 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - spotkanie świeckich salwatorianów,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba scholi młodzieżowej,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej i potem śpiew podczas Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.30.
 1. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy Mszę Św. za śp. ks. Jacka Wawrzyniaka SDS w 9 miesiąc po śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłego księdza proboszcza.

 2. We środę o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy 2.

 3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Będziemy gościć w naszej parafii Damiana Pankowiaka, salwatorianina, misjonarza pracującego od 10 lat w Brzozdowcach na Ukrainie. Ks. Damian na każdej Mszy Św. wygłosi Słowo Boże a po Mszy Św. przed kościołem będzie można go wesprzeć ofiarą.

 4. Za dwa tygodnie - w niedzielę 31 października - podczas Mszy Św. o godz. 12.30 ksiądz v-ce generał salwatorianów w obecności naszego księdza arcybiskupa ordynariusza i księdza prowincjała dokona instalacji w naszym sanktuarium relikwii bł. Franciszka Jordana. Jednocześnie ksiądz arcybiskup uroczyście otworzy nasz Rok Jubileuszowy, który zakończymy 23 października 2022 roku. Uroczystość poprzedzą trzydniowe rekolekcje w duchu bł. o. Jordana, które wygłosi ks. Józef Tarnówka, salwatorianian. Już dzisiaj Was wszystkich zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

 5. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 6. Zapraszamy po Mszy Św. do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Kupimy tam dewocjonalia, paramenty do chrztu świętego. W ostatnim czasie asortyment został uzupełniony o wiele ciekawych pozycji książkowych. Można kupić m.in. książki p. Marii Miduch, które były recenzowane w ostatnim numerze gazetki parafialnej.

 7. Od 1 listopada rozpocznie się kolejne 20 miesięcy modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Nowe materiały będą rozdawane w kościele NSPJ od 18 października po każdej wieczornej Mszy Św. Osoby chętne do podjęcia tej modlitwy proszone są o kontakt z moderatorem.

 8. W poniedziałek 18 października w kościele NSPJ o godz. 19.15 będzie wykład biblisty ks. prof. Mariusza Rosika pt. “Świat, w którym narodził się Kościół”. Będzie on poświęcony realiom politycznym, społecznym i geograficznym, które towarzyszyły Apostołom w początkach Kościoła.

 9. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Dziękujemy za ofiary w wysokości 8035 zł złożone w ubiegłym tygodniu na tacę inwestycyjną oraz do puszek w wysokości 2021 zł na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zostało ukończone oczyszczanie i zabezpieczenie poddasza kościoła. Całkowity koszt prac zamknął się w kwocie 11 022 zł. W tym tygodniu zostanie dokończony płot i brama wjazdowa od strony parkingu.

 11. Dziękujemy za udział we wczorajszej pieszej pielgrzymce do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W naszej grupie pielgrzymowało 273 pątników. Dziękujemy też, wszystkim dzięki którym mogliśmy wyruszyć na szlak pielgrzymkowy a zwłaszcza:
 • sztabowi organizacyjnemu pielgrzymki,
 • strażakom OSP Oborniki Śląskie,
 • funkcjonariuszom policji z Obornik Śląskich i Trzebnicy,
 • wolontariuszom z parafii JT i AP oraz NSPJ z Obornik Śląskich,
 • księżom,
 • klerykom i ks. Krystianowi z naszego seminarium z Bagna,
 • obornickim harcerkom i harcerzom,
 • międzyparafialnemu Zespołowi Caritas,
 • parafianom z wioski Kowale,
 • firmie cateringowej p. Jarosława Trockiego,
 • właścicielom i pracownikom cukierni "Beza",
 • właścicielom i pracownikom piekarni "Julka",
 • dobrodziejom, którzy wsparli pielgrzymkę.
 1. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury. 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.