1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę Św. chrzcielną o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, które przyjęły chrzest św. w roku 2017. PoMszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

  3. Dziękujemy za złożone ofiary na remont kościoła. W minionym czasie złożono na ten cel 400 zł. Bóg zapłać.

  4. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie – Kolędę. Jeśli jakaś rodzina, z różnych powodów, nie mogła przyjąć kapłana po kolędzie w ogłoszonym wcześniej terminie, albo przez przeoczenie księdza lub ministrantów kolęda się nie odbyła, istnieje możliwość dodatkowej kolędy, która odbędzie się w czwartek 18 stycznia od godz. 16.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie kolędy dodatkowej.

Plan Kolędy na najbliższe dni:

Dzisiaj w niedzielę – 14 stycznia od. godz. 15.00: 4 księży – Kowale.

15 stycznia – poniedziałek – od godz. 16.00: 1 ksiądz – ul. Fredry od początku i Makuszyńskiego; 2 ksiądz – ul. Fredry od końca i Styki; 3 ksiądz –  Fredry bloki nr 51 – 63; 4 ksiądz – ul. Fredry bloki nr 65 i 67.

16 stycznia – wtorek – od godz. 16.00: 1 ksiądz – ul. Herberta nr 1 i 3; 2 ksiądz – ul. Herberta nr 7 i 9; 3 ksiądz – ul. Wita Stwosza, Plac Zwycięstwa, Staszica; 4 ksiądz – ul. Chełmońskiego, Kruczkowskiego.

17 stycznia – środa – od. godz. 16.00: 1ksiądz – ul. Gierymskiego od początku; 2 ksiądz – ul. Korzeniowskiego od początku, 3 ksiądz – ul. Kossaka od początku i Malczewskiego; 4 ksiądz  - ul. Miłosza, Energetyczna.

18 stycznia – czwartek – od. godz. 16.00: Kolęda dodatkowa.

Plan Kolędy na stronie internetowej: www.judaiantoni.sds.pl oraz w gablotce.

  1. Kancelaria parafialna na czas Kolędy, w poniedziałek – środę i piątek czynna jest w godzinach 16.00 – 17.30 oraz we wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00.

  2. Rada Parafialna i Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia” organizuje tradycyjną zabawę charytatywną, 3 lutego 2018 r., w restauracji „Stara Rozlewnia”. Cena biletu 125 zł od osoby. Bilety do nabycia w Starej Rozlewni i Cukierni Beza.

  3. Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia” jest Organizacją Pożytku Publicznego. Dlatego istnieje możliwość przekazania 1% podatku na remont naszego kościoła parafialnego.

  4. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o św. Stanisławie Kostce, który mimo młodego wieku, wiedział co chce w życiu osiągnąć.. Natomiast w „Niedzieli” o tym dlaczego islam toleruje przemoc.

  5. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adela Płucisz z Golędzinowa i Adam Maciołek z Wilczyna. Wieczny odpoczynek…..