1. Wyrażamy wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, i licznym ludziom dobrej woli, którzy wyrażacie codziennie troskę o stan zdrowia ks. Jacka Wawrzyniaka, naszego Proboszcza i Kustosza. Najświeższe wieści ze szpitala nie przynoszą na dziś przełomu. Stan ks. Jacka jest nadal poważny, stabilny i wymaga dalszego leczenia pod respiratorem. Lekarze, robią wszystko, aby wyleczyć ks. Jacka, za co wyrażamy im naszą wdzięczność i otaczamy modlitwą. Dziękujemy wszystkim za osobiste modlitwy i inicjatywy modlitewne podejmowane w intencji chorego, ks. Jacka, i służby zdrowia. Prosimy o dalsze duchowe wsparcie naszego Kustosza i lekarzy. Naszą modlitwą ogarnijmy także ks. bpa Jacka Kicińskiego, przebywającego w szpitalu. Serdecznie dziękujemy za każde dobre słowo, życzliwość, wsparcie i modlitwę. Bóg zapłać.

 2. Dziękujemy księżom Maciejowi Szeszce SDS i Jerzemu Lazarkowi SDS, którzy zastępowali, miejscowych duszpasterzy, objętych kwarantanną od 18.grudnia 2020 - 01 stycznia 2021 roku. Dzięki ich życzliwości wierni mieli dostęp do sakramentów świętych. Serdeczne dziękujemy za wsparcie w tej trudnej sytuacji w której się znaleźliśmy. Ks. Maciej i ks. Jurek pracują w apostolacie Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej Wspomóżmy, jeśli możemy dowolną ofiarą młodzież skupioną w tym apostolacie młodzieżowym. Możemy to uczynić w sposób podany na ulotkach, znajdujących się w kościele i na stornie facebook’u parafii. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 3. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie od 9:00 do 18:00, a w niedziele i święta od 13:30 do 17:00. Jeden ze znanych świętych powiedział: „Wśród różnych pobożnych praktyk adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas.”

 4. Z dniem dzisiejszym wznawiamy odprawianie Mszy św. w Golędzinowie i Kowalach.

 5. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego Padewskiego na g. 17.30, podczas której pomodlimy się o powrót do zdrowia dla ks. Jacka.

 6. W środę, 6.01. br. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazwana w naszej polskiej Tradycji religijnej świętem, Trzech Króli. W tym dniu uczestniczymy we Mszy św. według porządku niedzielnego. Ofiary, które złożycie w Trzech Króli na tacę przeznaczamy na misje.

 7. W czwartek 7.01, przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na g. 17:30 na nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą do św. Judy Tadeusza.

 8. Przebieg tegorocznej kolędy ze względu na pandemię nie będzie miał tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich. Jaką formę przyjmie „wizyta duszpasterska”, podamy w stosownym czasie.

 9. Zachęcamy do lektury Pisma św. do nabywania prasy religijnej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i bezpłatnej gazetki.

 10. W przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu – tacę przeznaczamy na remont naszego Sanktuarium i jego ogrzewanie w okresie zimowym. Bóg zapłać.

 11. W sprawach dotyczących kancelarii parafialnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 12. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w Sanktuarium, o zakrywanie ust i nosa oraz zajmowanie wyznaczonych miejsc i zachowanie bezpiecznej odległości.

 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom miesiąca stycznia, życzymy dalszej Bożej opieki, obfitości Bożych łask i zdrowia w obfitości na dalsze lata życia za wstawiennictwem Matki Najświętszej Maryi, św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego.

 14. Na koniec pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym czasie odeszli do wieczności. Wieczny odpoczynek…