1. Z wielką radością pragniemy poinformować, że Ks. Arcybiskup Józef Kupny wydał dekret, w którym wyraził zgodę na Wieczystą Adorację w naszym Sanktuarium. Oznacza to, że każdego dnia będzie trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, abyśmy mogli w każdej chwili dnia przyjść, aby w ciszy i skupieniu pomodlić się, przyklęknąć, porozmawiać z Panem Jezusem ukrytym w białej Hostii. Zgodnie z dekretem miejscem całodziennej adoracji będzie ołtarz św. Judy Tadeusza. Adoracja będzie trwała w tygodniu od godz. 9.00 do 18.00 oraz w niedziele i święta od 13.30 – 17.00. Uroczysta inauguracja będzie miała miejsce 22 października o godz. 18.00. Szczegółowe informacje przekażemy za tydzień.

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na stypendia dla najzdolniejszych uczniów i studentów z ubogich rodzin. Za ofiary Bóg zapłać.

 3. Zaplanowany na dziś koncert papieski, ze względu na sytuację epidemiologiczną zostaje odwołany i przeniesiony na termin późniejszy, o którym poinformujemy w odpowiednim czasie.

 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na remont naszego sanktuarium. Bóg zapłać.

 5. Krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce.

 6. We wtorek Nowenna do św. Antoniego Padewskiego o godz. 17.30. Następnie Msza Święta i nabożeństwo fatimskie: procesja światła, różaniec i Apel Fatimski.

 7. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do niego w tym miesiącu, w środę 14 października po Mszy Św. wieczornej w kościele.

 8. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium: w tygodniu o 17.20, a w niedziele o 16.20.

 9. W związku z sytuacja epidemiologiczną, w tym roku Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy nie odbędzie się w przewidywanej formie. Wyruszy tylko jedna grupa pielgrzymkowa z Wrocławia, reprezentująca całą Archidiecezję. Msza św. u grobu św. Jadwigi w dniu 17 października o godz. 16.30, będzie transmitowana online.

 10. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku. Polecamy Pismo Święte z dużym drukiem Nowego i Starego Testamentu, Pismo Święte ilustrowane obrazami z Muzeów Watykańskich, rozważania różańcowe, bestseler pt. „Szopa, która nakarmiła milion dzieci”, świece okolicznościowe – ręcznie malowane, książki z historii Kresów.

 11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o  życiu, które zawsze jest ponad śmiercią i złem, mówi Maria Stachurska, reżyserka filmu „Położna”. Dodatkowo przepiękny film DVD pt. „Ziemia Maryi”. Natomiast w „Niedzieli” o tym, co znajduje się w nowej encyklice papieża Franciszka „Fratelli Tutti”.

 12. Do wieczności odeszli śp. Henryk Krupa i Zbigniew Wojciechowski. Wieczny odpoczynek…