1. Zgodnie z decyzją ogłoszoną przez władze państwowe od soboty 30 maja nie obowiązuje limit wiernych uczestniczących w kościele we mszy świętej lub nabożeństwie. Nadal jednak należy zakrywać usta i nos w kościele oraz zachowywać bezpieczny dystans.

 2. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość prymicyjną, ks. Stanisława Bieguna SDS, który odbywał w naszej wspólnocie praktykę diakońską. Po Każdej Mszy Św. zostanie udzielone błogosławieństwo prymicyjne. Ks. Stanisławowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Kapłanów w życiu i posłudze kapłańskiej.

 3. Dzisiaj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio. To nasza salwatoriańska inicjatywa, która już po raz siódmy wspiera rodziny, małżeństwa, narzeczonych i rozeznających powołanie. Zapraszamy do codziennej modlitwy w wyznaczonych intencjach, a także do udziału w codziennych konferencjach, które każdego dnia o godz. 20.00 będą emitowane w internecie. Szczegóły na internetowej stronie taknaserio.com.

 4. Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o 16.30.

 5. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu o 17.30 a w niedziele i święta o 16.30.

 6. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o 17.30.

 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 8.30. Ze względu na epidemię zawieszone są jeszcze: wymiana bilecików Straży Honorowej i zmiana tajemnic różańcowych oraz odwiedziny chorych w domach.

 8. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć ks. Łukasza Anioła SDS dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który wygłosi kazania o tematyce powołaniowej.

 9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby parafii oraz na remont sanktuarium, w tym trudnym czasie. Za każdy dar serca i wyrazy życzliwości – Bóg zapłać.

 10. Od poniedziałku wracamy do normalnych godzin urzędowania kancelarii parafialnej.

 11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy, o tym dlaczego Kościół kanonizuje dzieci i czym są i jak rozumieć owoce Ducha Świętego. W „Niedzieli” o powołaniu kapłańskim. Do nabycia bezpłatna gazeta ewangelizacyjna Dobre Nowiny, w której przeczytamy o rodzicach Jana Pawła II oraz o znalezionych relikwiach św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Sabina Iwan z Wilczyna i Mieczysław Więcek z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…