1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy czas przygotowania do uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego, podczas, której zostanie uroczyście podniesiony do rangi sanktuarium nasz kościół parafialny. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Michała Bagińskiego – franciszkanina, proboszcza parafii św. Antoniego w Husiatynie, który w tych dniach będzie naszym duchowym przewodnikiem. 

Program uroczystości: Triduum od poniedziałku do środy: Msze Św. z nauką o godz. 8.30 i 19.00, poprzedzone nabożeństwami do św. Antoniego. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą Św. Nabożeństwo fatimskie w środę po Mszy Św. wieczornej. Szczegółowy program w gablotce, na plakatach, na stronie internetowej naszej parafii oraz jest wyłożony z tyłu kościoła.

W czwartek uroczystość św. Antoniego Padewskiego. Rano o godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa: Jutrznia z uroczystości św. Antoniego, po niej Msza Św. o godz. 8.30. O godz. 18.00 wyruszy spod kościoła przy ul. Wyszyńskiego pielgrzymka nas oborniczan do sanktuarium św. Antoniego. O godz. 19.00 uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa Jacka Kicińskiego i ogłoszenie sanktuarium, po niej procesja eucharystyczna. Swoją obecność potwierdziło ponad 40 kapłanów. Zapraszamy na tę uroczystość poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o udekorowanie na ten dzień naszych domów i wywieszenie flag. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za udekorowania ulic flagami i umieszczenie na mieście kierunkowskazów z napisem: „Sanktuarium”.

  1. Przed kościołem można nabyć pamiątki – dewocjonalia z naszego Sanktuarium. W pozostałe dni możliwość zakupu będzie w kaplicy bocznej z tyłu kościoła.

  2. W przyszłą niedzielę, zapraszamy wszystkich parafian i Gości na Piknik Rodzinny św. Antoniego, który będzie zorganizowany na Parkingu przy naszym kościele. Dlatego samochody wyjątkowo prosimy parkować na parkingu przy delikatesach „Rabat”, za zgodą właścicieli oraz na pobliskich ulicach. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.30, po której udzielimy specjalnego błogosławieństwa św. Antoniego wszystkim dzieciom. Następnie przemarsz z orkiestrą dętą na parking i rozpoczęcie Pikniku. Podczas Pikniku min. będą prowadzone gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występy orkiestry dętej, zespołów i chórów. Będzie pokaz tańca towarzyskiego, pokaz szkolenia psów. Zakończenie koncertem o godz. 18.00 zespołu „Gospel Rain”. Chciejmy wziąć udział wszyscy w naszym wspólnym parafialnym spotkaniu w radości. Na koniec Pikniku do wygrania nagrody! Będzie możliwość nabycia min. piłki z podpisem Sławomira Szmala. Ze względu na Piknik i koncert wieczorny wyjątkowo nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy Św. o godz. 19.00.

  3. Dziękujemy za ofiarę na tacę na remont naszego sanktuarium. W minioną niedzielę ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności wyniosły 1054 zł.

  4. W piątek 14 czerwca, zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Miejsce zbiórki w naszej parafii, jak poprzednio przy wejściu do kotłowni kościoła. Zbiórka przeprowadzana jest przez cały dzień.

  5. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski pt. „Musicie być wierni”, oraz artykuł o naszym sanktuarium św. Antoniego. W „Niedzieli” natomiast przeczytamy o tym kim jest Duch Święty.

  6. W minionym czasie do wieczności odeszli śp. Józef Pałaszyn z Kolonii Golędzinów. Wieczny odpoczynek…