POCZĄTEK

Grupa "Mężczyzni św. Józefa w Obornikach Śląskich" powstała w styczniu 2020 roku z inicjatywy mężczyzn z parafii św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego (JTiAP) oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ) w Obornikach Śląskich.

 
ODPOWIEDZIALNI

Kapelanem grupy został ks. dr Jacek Wawrzyniak, proboszcz parafii JTiAP i kustosz sanktuarium św. Antoniego Padewskiego "Husiatyńskiego".

Koordynatorem grupy został Grzegorz Filcek

 
SPOTKANIA

Pierwsze spotkanie grupy odbyło się w dniu 31.01.2020 roku.

Na pierwsze spotkanie zaproszony został lider wrocławskiej grupy mężczyzn św. Józefa "Mężczyźni we Wrocławiu" -Mariusz Trębicki, który razem z Markiem Obłozą przedstawili założenia ogólnopolskiej i światowej inicjatywy "Mężczyzn św. Józefa", a także omówił program, według którego realizowane są spotkania mężczyzn. Lider wrocławskiej grupy istniejącej od 2010 roku podzielił się również swoim doświadczeniem związanym z kierowaniem wspólnotą.

Na spotkaniu określono terminy i miejsca spotkań, tj. druga środa miesiąca, w salce na plebani parafii JTiAP. Spotkania zawsze poprzedzone są adoracją Najświętszego Sakramentu, która odbywa się na pół godziny przed mszą wieczorną. Po Eucharystii prowadzona jest konferencja, po której mężczyźni w grupach realizują tematy dyskusyjne według książki "Drogowskazy". Po spotkaniu, następuję zwyczajowo modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim.

W kwietniu 2020 spotkanie, wyjątkowo ze względu na stan epidemii COVID-19, odbyło się z użyciem narzędzi komunikacji na odległość opartych o platformę Cisco Webex z możliwością wdzwonienia się.

Więcej informacji tutaj: https://sites.google.com/view/msj-oborniki/strona-g%C5%82%C3%B3wna

 


MIĘDZYPARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS W OBORNIKACH ŚLĄSKICH INFORMUJE


Międzyparafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta i gminy, o zgłaszanie osób które potrzebują paczek żywnościowych, a pomoc w takiej formie jest im niezbędna. Zgłoszenia w godz. 8.00 do 20.00 do środy 10 kwietnia 2019 r. Numer telefonu oraz adres mailowy jest dostępny w gablotach przed naszymi kościołami. 
 

 

Punkt wydawania i przyjmowania odzieży oraz drobnego sprzętu AGD jest zamknięty do odwołania.
Prosimy o niezostawianie odzieży pod Domem Katolickim przy ul. Wyszyńskiego.

Dyżur telefoniczny Caritas Oborniki Śląskie:
tel.  531 123 125 od poniedziałku do piątku od godz. 16.00-17.00

               W bardzo pilnych sprawach proszę o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Wyjazdowa aktywizacja Seniorów Łeba 2019

Międzyparafialny Zaspół Caritas w Obornikach Śląskich informuje o naborze chętnych parafian na wyjazd w ramach akcji "Wyjazdowa aktywizacja Seniorów Łeba 2019".

Wyjazd nad morze z Obornik Śląskich dn. 20.06.2019 r. przyjazd dn. 30.06.2019 r. opłata za pobyt 1000 zł. W cenie zawarta jest opłata za przejazd autokarem tam i z powrotem, nocleg oraz trzy posiłki dziennie. Bliższe informacje można uzyskać Dominika Polańskiego nr. tel. 603597399.

Artykuł w przygotowaniu

Kim jesteśmy?

Rodzinami, które wierzą w Boga i dbają o rozwój tej wiary.

Małżonkami, którzy rozmawiają ze sobą o Bogu, wierze i Piśmie Świętym.

Rodzicami, którzy wiarę w Boga starają się przekazać dzieciom.

Przyjaciółmi, których łączy najważniejsze…

Co robimy?

Wspólnie modlimy się na mszach świętych w każdy drugi piątek miesiąca (naprzemiennie w obu obornickich kościołach).

Raz w miesiącu spotykamy się w naszych domach, aby razem czytać Pismo Święte i o nim dyskutować.

Angażujemy się w przeróżne inicjatywy obu obornickich parafii.

Co roku uczestniczymy w rekolekcjach, na które zapraszamy niezwykłych rekolekcjonistów.

Organizujemy też ogniska, wypady rowerowe, kajakowe, podczas których po prostu dobrze się bawimy.

Przyjaźnimy się. Z Bogiem i wzajemnie ze sobą…

Zapraszamy także Ciebie i Twoją rodzinę.

Kontakt: 697.072.968 (Marcin); 601.836.560 (Magda