1. Dzisiaj ks. bp Jacek Kiciński wizytuje naszą parafię. Jest to wizytacja kanoniczna, która odbywa się co pięć lat. Rano ks. biskup odwiedza kościoły filialne a o godz. 11.00 w Sanktuarium będzie sprawował Mszę Św. podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy Św. w salce na plebanii ks. biskup spotka się z przedstawicielami grup działających w naszej parafii a następnie z księżmi.Ks. Maciejowi dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedzielę adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.30.
 3. Nabożeństwo majowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. W związku z tym w maju nie ma codziennych nabożeństw po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy także do tradycyjnych "majówek" przy krzyżach i kapliczkach na wioskach. 
 4. Spotkania w salce parafialnej:
 • we wtorek o godz. 18.45 - chór parafialny,
 • we czwartek o godz. 19.00 - grupa młodzieżowa,
 • w sobotę o godz. 10.00 - kandydaci, ministranci i lektorzy.
 1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Św. Dziękujemy ks. Markowi za całoroczny trud przygotowania dzieci i rodziców a rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Dzieci pierwszkomunijne w Białym Tygodniu zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a następnie na wieczorną Mszę Św. 
 2. Jutro 13 maja, w liturgiczne wspomnienie MB Fatimskiej rozpoczynamy tegoroczne czuwania fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem majowym. Później Msza Św. z homilią i procesją z figurą MB Fatimskiej. Po procesji różaniec fatimski. Czuwanie zakończymy apelem fatimskim.
 3. We wtorek - 14 maja - obchodzić będziemy Święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz - ks. Maciej Figarski SDS. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta we wtorek o godz. 18.00. Ks. Macieja polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian. 
 4. W najbliższą sobotę - 18 maja - zapraszamy do naszego sanktuarium na międzyparafialne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 19.30. W programie czuwania m.in. głoszenie Kerygmatu, wspólna modlitwa, katecheza bp. Piotra Wawrzynka, modlitwa o wylanie Ducha Świętego, modlitwa wstawiennicza i uwielbienie. Czuwanie zakończy się ok. godz. 22.15 uroczystą Eucharystią z Wigilii Zesłania Ducha Św.
 5. Za tydzień w niedzielę na podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będzie Rocznica I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę: o godz. 16.00 - dziewczynki i o godz. 16.30 - chłopcy.
 6. Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nastąpi uroczyste otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w kościele NMP na Piasku. Potem procesja do katedry i uroczysta Msza Św. Po Mszy Św. agapa w ogrodach PWT. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza nas wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. 
 7. Dzisiaj II niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na dalsze inwestycje w naszym sanktuarium. Za każdą ofiarę składaną na tacę czy przekazywaną na konto parafialne serdecznie dziękujemy. Informujemy, że w tym tygodniu zostanie wyłoniony wykonawca remontu dachu kościoła. Mamy nadzieję, że z początkiem czerwca rozpoczną się prace budowlane.
 8. Sklepik parafialny jest dzisiaj nieczynny.
 9. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.