1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański wymiar wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie czytania fragmentu z drugiego rozdziału Ewangelii wg. Św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy za rodzinę i za zmarłych z rodziny, dzielenia się opłatkiem czy rodzinnego śpiewania kolęd.
 2. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00 i 19.00. Pasterka w Golędzinowie i Kowalach o godz. 22.00 a w Sanktuarium o godz. 24.00.
 3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. w Sanktuarium o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 19.00.
 4. We wtorek II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie Msze Św. bez zmian, czyli wg. porządku niedzielnego.
 5. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45. Jutro i we wtorek nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30.
 6. We wtorek w II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na wspólne rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Chętne dzieci będą mogły indywidualnie zaśpiewać przy żłóbku.
 7. We czwartek w Święto Młodzianków Męczenników na Mszę Św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Dzieciom udzielimy uroczystego błogosławieństwa.
 8. Za tydzień w niedzielę przypada ostatni dzień kończącego się roku. Po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00
 9. Nabożeństwa po wieczornej Mszy Św. wg ustalonego porządku.
 10. We środę rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin - tzw. kolędę. Odwiedzimy rodziny, które w ogłaszanym terminie złożyły zaproszenie. Rodziny, które nie zdążyły zgłosić się na kolędę mogą zapisać się tylko na kolędę dodatkową, która będzie w piątek 12 stycznia. Zapisy w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej. Plan kolędy na ten tydzień:
 • środa (od godz. 16.00): ul. Fredry, Makuszyńskiego, Pobożnego, Styki, Energetyczna, Herberta i Norwida,
 • czwartek (od godz. 16.00): ul. Kossaka, Gierymskiego, Miłosza, Staszica, Stwosza, Plac Zwycięstwa, Gajcego, Chełmońskiego, Polna, Łąkowa, Korzeniowskiego, Malczewskiego,
 • piątek (od godz. 16.00): Maczka, Piastów Śląskich, Probusa, Powstańców Śląskich,
 • sobota (od godz. 9.30): Golędzinów, Nowosielce i Ciecholowice.

Szczegółowy plan całej kolędy jest zamieszczony w gablocie parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej.

 1. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 2. Akcja "Paczuszka dla maluszka" trwa do 6 stycznia. Puszka na datki znajduje się w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach.
 3. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka, biblisty. Zapisy u ks. proboszcza.
 4. Sklepik parafialny będzie nieczynny do 7 stycznia. Opłatki można nabyć po Mszy Św. w zakrystii
 5. W piątek - 29 grudnia - o godz. 18.45 formująca się grupa Wspólnoty Wojowników Maryi zaprasza mężczyzn do salki parafialnej na spotkanie.
 6. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6 stycznia o godz. 12.30 przy kościele NSPJ. Mamy jeszcze stroje dla dzieci, które będą rozdawane za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o 12.30 przy sklepiku. Przypominamy, że orszak jest wydarzeniem ewangelicznym i odtworzeniem historii, w związku z czym nie mogą w nim występować postacie bajkowe czy teatralne. Wraz z królami do stajenki będą podążać dzieci przebrane za dwórki, rycerzy i anioły.
 7. Są już dostępne nowe świąteczne numery prasy katolickiej, w tym także nowy numer "Naszej Parafii". Zachęcamy do lektury.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.