1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Dzisiaj nauki na każdej Mszy Św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30 i o 18.00. Rekolekcje głosi ks. Artur Jaguszczak z Legnicy, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i polecamy go życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.
 2. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.45. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 3. Trwa Adwent. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek o godz. 7.00. Ostatnie roraty w tym roku będą w piątek o godz. 18.00.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym będą tylko Msze Św. niedzielne przedpołudniowe i nie będzie za tydzień w niedzielę Mszy Św. o godz. 17.00 i 19.00. Pasterka w Golędzinowie i Kowalach o godz. 22.00 a w Sanktuarium tradycyjnie o godz. 24.00.
 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa II),
 • we czwartek o godz. 19 15 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • dzisiaj po Mszy Św. o godz. 19.00 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej.
 1. Nabożeństwa po wieczornej Mszy Św.:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana,
 • we wtorek - do św. Antoniego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
 • we czwartek w godzinach 23.00 - 24.00 - Godzina Święta,
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Zaproszenia na kolędę można składać w przygotowanej skrzynce z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej TYLKO do najbliższego piątku. Plan kolędy podamy w następną niedzielę.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszym sanktuarium gminne przekazanie przez naszych harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Na uroczystość zapraszamy przedstawicieli szkół, instytucji gminnych i sąsiednich parafii oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą zabrać światło do swojego domu. Betlejemski płomień będzie się palił w naszym sanktuarium do Nocy Bożego Narodzenia.
 3. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Kto chciałby pomóc dzieciom z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może ofiarować datek na zakup potrzebnych rzeczy. Puszka na datki znajduje się w sklepiku i w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
 6. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka, biblisty. Zapisy u ks. proboszcza.
 7. Sklepik parafialny jest dzisiaj czynny po Mszach Św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 i 17.00. Można tam nabyć świece i kartki świąteczne oraz opłatki wigilijne. W tygodniu można nabyć je w zakrystii po Mszy Św.
 8. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia. Stroje dla dzieci będą rozdawane dzisiaj po Mszy Św. o 12.30 przy sklepiku. Przypominamy, że orszak jest wydarzeniem ewangelicznym i odtworzeniem historii, w związku z czym nie mogą w nim występować postacie bajkowe czy teatralne. Wraz z królami do stajenki będą podążać dzieci przebrane za dwórki, rycerzy i anioły.
 9. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożyli Państwo 8845. Tacę przeznaczamy głownie na zabezpieczenie ogrzewania kościoła w sezonie zimowym.
 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.