1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.45. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Rozpoczęliśmy Adwent. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00
 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa I),
 • we czwartek o godz. 19 15 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 19.15 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej.
 1. Nabożeństwa po wieczornej Mszy Św.:
 • w poniedziałek - do Św. Jana Pawła II,
 • we wtorek - do św. Antoniego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
 • we czwartek w godzinach 23.00 - 24.00 - Godzina Święta,
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii do 17 do 19 grudnia (od następnej niedzieli do wtorku). Wygłosi je ks. Artur Jaguszczak z Legnicy.
 2. Zaproszenia na kolędę można składać w przygotowanej skrzynce z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 22 grudnia. Prosimy też o przekazanie tej informacji rodzinom (sąsiadom, znajomym), którzy może rzadko bywają w kościele a chcą przyjąć w swoim domu księdza.
 3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 19.00 odbędzie się w naszym sanktuarium gminne przekazanie przez naszych harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Na uroczystość zapraszamy przedstawicieli szkół, instytucji gminnych i sąsiednich parafii oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą zabrać światło do swojego domu. Betlejemski płomień będzie się palił w naszym sanktuarium do Nocy Bożego Narodzenia.
 4. Trwa peregrynacja relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W najbliższy weekend w domu rekolekcyjnym TOTU w Bagnie odbędzie się spotkanie wigilijno-opłatkowe młodzieży z naszych salwatoriańskich parafii. Organizujemy wspólny wyjazd na to spotkanie. Koszt udziału za cały weekend - 40 zł/os. Zapisy przyjmuje ks. Maciej. Zachęcamy do udziału młodzież klas ósmych, szkół średnich oraz studentów i młodzież pracującą.
 6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Przed ołtarzem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup potrzebnych rzeczy. Puszka na datki znajduje się w sklepiku i w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
 8. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka, biblisty. Zapisy u ks. proboszcza.
 9. Sklepik parafialny jest dzisiaj czynny po Mszach Św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 i 17.00. Można tam nabyć świece i kartki świąteczne oraz opłatki wigilijne. W tygodniu można nabyć je w zakrystii po Mszy Św.
 10. Dzisiaj jest II niedziela miesiąca. Tacę przeznaczamy na zabezpieczenie ogrzewania kościoła w sezonie zimowym.
 11. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 12. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. Bardzo prosimy o zamykanie wewnętrznych i zewnętrznych drzwi kościoła.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.