1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.45. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
  2. Rozpoczęliśmy Adwent. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 a we wtorek i czwartek i sobotę o godz. 7.00. Dla lepszego przeżycia adwentu zapraszamy do skorzystania ze zdrapki adwentowej, która jest wyłożona na stoliku przy gazetach. Na każdy dzień jest przewidziane zadanie, które możemy wykonać wspólnie w rodzinie. Ze względu na ograniczoną ilość zdrapek bardzo prosimy, aby zabrać jedną zdrapkę na rodzinę.
  3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
  • w poniedziałek o godz. 18.45 - spotkanie świeckich salwatorianów,
  • we wtorek o godz. 18.45 - próba chóru parafialnego,
  • we środę o godz. 18.45 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa II),
  • we czwartek o godz. 19 15 - spotkanie grupy młodzieżowej,
  • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 19.15 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej.
  1. Nabożeństwa po wieczornej Mszy Św.:
  • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana,
  • we wtorek - do św. Antoniego,
  • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
  • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
  • we czwartek w godzinach 23.00 - 24.00 - Godzina Święta,
  • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
  1. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także 142 rocznica założenia zgromadzenia zakonnego salwatorianów. Msze Św. w sanktuarium jak w dzień powszedni. W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 13.00 będziemy też przeżywać Godzinę Łaski, a więc szczególną godzinę, kiedy przez wstawiennictwo Maryi możemy wyprosić wiele łask dla duszy i dla ciała, dla nas samych i dla naszych bliskich. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 12.00 w sanktuarium. Osoby, które nie będą mogły przyjść do kościoła, zapraszamy do łączności w modlitwie w miejscu przebywania.
  2. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii do 17 do 19 grudnia (od niedzieli do wtorku). Wygłosi je ks. Artur Jaguszczak z Legnicy.
  3. Zaproszenia na kolędę można składać w przygotowanej skrzynce z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 22 grudnia. Prosimy też o przekazanie tej informacji rodzinom (sąsiadom, znajomym), którzy może rzadko bywają w kościele a chcą przyjąć w swoim domu księdza.
  4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj rozpoczynamy peregrynację relikwii bł. O. Jordana w rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie w swoim domu i omadlać swoje sprawy oraz prosić o potrzebne łaski dla swoich bliskich przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana w obecności jego relikwii, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Rodziny zabierające relikwie do domu zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w zgłoszonym dniu. Po Mszy Św. nastąpi przekazanie relikwii. Relikwie przynosimy do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną.
  5. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Przed ołtarzem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup potrzebnych rzeczy. Puszka na datki znajduje się w zakrystii. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
  6. W dniach 22.06 - 02.07.2024 organizujemy pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka, biblisty. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. proboszcz. Liczba miejsc jest ograniczona.
  7. Sklepik parafialny jest dzisiaj nieczynny. Świece i opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii po Mszy Św.
  8. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tacę przeznaczamy na zabezpieczenie ogrzewania kościoła w sezonie zimowym.
  9. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
  10. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. Bardzo prosimy o zamykanie wewnętrznych i zewnętrznych drzwi kościoła.

 

29 listopada w wieku 89 lat, w 70 roku życia zakonnego zmarł pochodzący z Bagna ks. Stanisław Diaków, salwatorianin. Jego pogrzeb będzie w najbliższy wtorek w naszym sanktuarium. O godz. 11.30 zapraszamy do kościoła na różaniec a o godz. 12.00 będzie Msza Św. pogrzebowa. Po Mszy Św. ciało śp. ks. Stanisława zostanie złożone w naszym grobowcu zakonnym na cmentarzu komunalnym. Zmarłego współbrata polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.