1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.40. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.20.
 2. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.20.
 3. Dzisiaj rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny, który prowadzi ks. dr Ryszard Kempiak, salezjanin, biblista, przewodnik po Ziemi Świętej. Tegorocznym tematem cyklu wykładów będzie Ewangelia wg. św. Marka i przesłanie "Bądźmy uczniami Chrystusa". Dzisiaj na każdej Mszy Św. Słowo wprowadzające a od jutra do soboty włącznie rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. Szczegółowy program jest na plakacie przy wyjściu kościoła, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
 4. W tym tygodniu grupy parafialne w ramach cyklicznych spotkań zapraszamy do udziału w Tygodniu Biblijnym.
 5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 6. W poniedziałek będziemy wspominać Św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji naszym panom organistom, paniom z chóru parafialnego, zespołowi młodzieżowemu oraz scholce dziecięcej składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, które ubogaca naszą wspólnotę parafialną.
 7. W ubiegłym tygodniu na tacę inwestycyjną na zabezpieczenie ogrzewania kościoła w sezonie zimowym złożyli Państwo 8836 zł. Za złożone ofiary dziękujemy. Informujemy też, że w minionym tygodniu został gruntownie naprawiony dach na budynku plebanii, wykonany serwis dużego pieca ogrzewającego kościół oraz założony nowy mały piec ogrzewający zakrystię dolną i górną.
 8. Zbliża się czas odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy, którą ze względu na szybki termin tegorocznych ferii szkolnych, rozpoczniemy zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Z tyłu kościoła są wyłożone zaproszenia na kolędę. Rodziny, które chcą przyjąć księdza prosimy o czytelne wypełnienie zaproszenia i złożenie go w przygotowanej skrzynce z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ze względu na wcześniejsze w tym roku rozpoczęcie kolędy, zgłoszenia przyjmujemy TYLKO do 22 grudnia. Prosimy też o przekazanie tej informacji rodzinom (sąsiadom, znajomym), którzy może rzadko bywają w kościele a chcą przyjąć w swoim domu księdza.
 9. Sklepik parafialny jest dzisiaj czynny po Mszy Św. o godz. 8.30; 11.00, 12.30 i 17.30. Od następnej niedzieli w sklepiku będzie można już zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas, opłatki wigilijne i kartki świąteczne.
 10. Wracając do tradycji sprzed pandemii Parafia NSPJ organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we środę 22 listopada o godz. 20.00 w Domu Katolickim przy ul. Wyszyńskiego.
 11. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 12. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. Bardzo prosimy o zamykanie wewnętrznych i zewnętrznych drzwi kościoła.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.