1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.45. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Nabożeństwo w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do św. Jana Pawła II,
 • we wtorek – do św. Antoniego,
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.00-17.30 a we wtorki i czwartki w godzinach 9.00-10.00.
 2. Chętni parafianie, którzy odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa chcieliby wziąć czynny udział w pracach Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz w Synodzie Diecezjalnym mogą się zgłosić w zakrystii.
 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 – próba chóru parafialnego, na który zapraszamy też chętne nowe osoby, które chciałyby śpiewać w chórze,
 • we czwartek o godz. 19.00 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.30 - zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów. Ks. Marek zaprasza też na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę po Mszy o godz. 19.00 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej.
 1. 13 września zapraszamy na kolejny Wieczór Fatimski. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św. z homilią. Po Mszy Św. procesja fatimska z figurą MB Fatimskiej. Następnie i apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. Paweł Janowski SDS.
 2. 15 września - w piątek - na Jasnej Górze odbędzie się pielgrzymka wiernych i duchowieństwa naszej archidiecezji. Z naszej parafii planujemy również udać się autokarem. Wyjazd będzie w piątak ok. godz. 14.00. Powrót w nocy. Zapisy do wtorku 12 września w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby.
 3. 23 września - w sobotę - na Ślęży odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Zapraszamy do naszą młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Organizujemy bezpłatny autokar. Wystarczy się zapisać. Zapisy w zakrystii do 19 września po Mszy Św. lub u ks. Marka i ks. Macieja w szkole.
 4. 23 września - w sobotę - organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę w ramach Męskiego Oblężenia na Jasnej Górze, Mężczyźni u Maryi. Tematem pielgrzymki jest Mężczyzna w Kościele. W temat wprowadzą nas głównie Abp Adrian Galbas oraz ks Grzegorz Strzelczyk. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej do poniedziałku 18 września. Koszt przejazdu to ok 80 zł za osobę. Zapraszamy też do uczestnictwa i śledzenia online tygodniowych warsztatów poprzedzających wydarzenie. Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia (www.oblezenie.mezczyzni.net) oraz na plakacie w gablocie obok Sanktuarium.
 5. W sobotę 23 września Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd o godz. 8:30. Przewidywany koszt ok 100 zł. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafii NSPJ.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Ecclesia zaprasza dzieci i młodzież w wieku od lat 7 do 16 na trzecią edycję zajęć gimnastycznych, które będą prowadzone przez kompetentnego trenera na sali przy Szkole Podstawowej nr 3.
 7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Sklepik jest czynny po Mszach Św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 i 17.00. Możemy tam zakupić ciekawe książki i dewocjonalia.
 8. Można już zamawiać intencje na 2024 rok.
 9. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.