1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 18.30. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Nabożeństwo w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do św. bł. Franciszka Jordana,
 • we wtorek – do św. Antoniego,
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza,
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.00-17.30 a we wtorki i czwartki w godzinach 9.00-10.00.
 2. Chętni parafianie, którzy odpowiadając na dzisiejszy apel Księdza Arcybiskupa, chcieliby wziąć czynny udział w pracach Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz w Synodzie Diecezjalnym, proszeni są o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem.
 3. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie w naszym sanktuarium zostanie odprawiona jutro - w poniedziałek - 4 września o godz. 7.45. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 4. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • we czwartek o godz. 19.00 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.30 - zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów. Ks. Marek zaprasza też na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami,
 • za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 19.00 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej.
 1. 8 września będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP, w tradycji polskiej znane jako święto MB Siewnej. Na każdej Mszy Św. poświęcimy ziarna i nasiona pod nowe zasiewy. Jest to również 104 rocznica śmierci bł. Franciszka Jordana - założyciela salwatorianów i salwatorianek. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za nasze zgromadzenia zakonne a zwłaszcza za współbraci składających śluby czasowe i wieczyste.
 2. 15 września (w piątek) na Jasnej Górze odbędzie się pielgrzymka wiernych i duchowieństwa naszej archidiecezji. Z naszej parafii planujemy również udać się autokarem. Wyjazd będzie w piątak ok. godz. 14.00. Powrót w nocy. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 80 zł od osoby.
 3. 23 września - w sobotę) na Ślęży odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Zapraszamy do naszą młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Organizujemy bezpłatny autokar. Wystarczy się zapisać. Zapisy w zakrystii po Mszy Św. lub u ks. Marka i    Macieja w szkole.
 4. 23 września - w sobotę - organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę w ramach Męskiego Oblężenia na Jasnej Górze, Mężczyźni u Maryi. Tematem pielgrzymki jest Mężczyzna w Kościele. W temat wprowadzą nas głównie Abp Adrian Galbas oraz ks Grzegorz Strzelczyk. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej do poniedziałku 18 września. Koszt przejazdu to ok 80 zł za osobę. Zapraszamy też do uczestnictwa i śledzenia online tygodniowych warsztatów poprzedzających wydarzenie. Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia (www.oblezenie.mezczyzni.net) oraz na plakacie w gablocie obok Sanktuarium.
 5. W sobotę 23 września Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd o godz. 8:30, w programie Msza Święta, zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu pocysterskiego, dobry obiad oraz atrakcja turystyczna - niespodzianka. Przewidywany koszt ok 100 zł. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafii NSPJ.
 6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek, 5 września. Spotkanie będzie w kościele po wieczornej Mszy Św.
 7. Uczniów klas ósmych, którzy chcą przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w najbliższą środę - 6 września - na Mszę Św. wieczorną. Po Mszy Św. będzie spotkanie w kościele.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Ecclesia zaprasza dzieci i młodzież w wieku od lat 7 do 16 na prowadzone już po raz trzeci zajęcia gimnastyczne, które będą prowadzone przez kompetentnego trenera na sali przy Szkole Podstawowej nr 3.
 9. Za tydzień w niedzielę taca inwestycyjna.
 10. Można już zamawiać intencje na 2024 rok.
 11. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.