• Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.30.
 • Od jutra zapraszamy na nabożeństwo majowe: w tygodniu codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. W związku z tym nie będzie codziennych nabożeństw po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy także do codziennych tradycyjnych "majówek" przy krzyżach i kapliczkach na wioskach.
 • W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
 • w poniedziałek - św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy,
 • we wtorek - św. Atanazego,
 • we środę - NMP Królową Polski,
 • we czwartek - św. Floriana, patrona strażaków i hutników,
 • w sobotę - św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 1. 2 maja - we wtorek - święto Flagi. O godz. 11.00 zapraszamy pod budynek dworca PKP, gdzie zostaną złożone wieńce pod tablicą pamiątkową śp. Kornela Morawieckiego. Bezpośrednio po ceremonii zapraszamy całe rodziny do udziału w rodzinnej patriotycznej grze terenowej organizowanej przez naszych harcerzy. Start sprzed budynku dworca. Zakończenie i podsumowanie gry o godz. 15.00 wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem w "Kornelówce" w Golędzinowie.
 2. 3 maja - we środę - będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. NIE BĘDZIE jedynie Mszy Św. o godz. 19.00. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. przemarsz pod obelisk w parku i tam dalsze uroczystości patriotyczne.
 3. 4 maja - we czwartek - przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. którą będziemy sprawować w intencji naszych strażaków i ich rodzin. Po Mszy Św. nastąpi uroczyste poświęcenie i przekazanie nowej 37-metrowej drabiny dla OSP Oborniki Śląskie.
 4. 4 maja absolwenci szkół średnich rozpoczną swoje egzaminy maturalne. Wszystkich maturzystów, ich rodziny oraz nauczycieli i wychowawców zapraszamy 3 maja o godz. 17.00. na Mszę Św., która będzie sprawowana "W intencji maturzystów o potrzebne łaski i dary Ducha Św. na czas egzaminów maturalnych oraz o mądry wybór dalszej drogi życia".
 5. W najbliższą sobotę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci oraz ich rodziny polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.
 6. Rocznica I Komunii będzie w naszym kościele w niedzielę 14 maja na Mszy Św. o godz. 12.30. Spotkanie rodziców dzieci z rocznicy Komunii dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po Mszy wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 9. W piątek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 10. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie osoby, które chciałyby się zaangażować i pomóc w przeprowadzeniu Pikniku Św. Antoniego 11 czerwca z okazji naszego odpustu parafialnego. Każdy może pomóc. Każdy może dać coś z siebie. Zachęcamy do zaangażowania się. Spotkanie będzie w salce parafialnej.
 11. Po Mszach Św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 i 17.00 zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można tam nabyć dewocjonalia, ciekawe książki oraz pamiątki z okazji I Komunii Św.

 

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.