1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Maksymilian Jezierski, duszpasterz akademicki i kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Szczegółowy plan rekolekcji jest na naszej stronie parafialnej internetowej, parafialnym FB oraz w gablocie parafialnej. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w rekolekcjach a księdza rekolekcjonistę polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.
 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 8.30 - dla dorosłych, o godz. 16.00 - dla dzieci i zaraz po Mszy św. wieczornej - dla młodzieży i dorosłych.
 • w niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych. Kandydatów do bierzmowania, młodzież i członków grup parafialnych zapraszamy do udziału w rekolekcjach.
 2. Dziękujemy za liczną obecność i wspólną modlitwę podczas wczorajszego Wieczoru Uwielbienia.
 3. Zapraszamy parafian do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyrusza z naszego kościoła w piątek 31 marca po mszy św. o godzinie 18.00. W tym roku będą do wyboru dwie trasy. Wszystkich, którzy planują wziąć udział prosimy o zapisywanie się na stronie internetowejedk.org.pl. Na tej stronie są dostępne rozważania, mapy i opisy tras oraz przydatne informacje o tym, jak się przygotować na drogę.
 4. Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 8-15 września. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 5. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożyli Państwo 8848 zł. Dziękujemy.
 6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po Mszach Św. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Można tam nabyć już paschałki i baranki wielkanocne „Caritas”, ręcznie malowane świece wielkanocne, książki na Wielki Post oraz kartki świąteczne.
 7. Trwa akcja "Wielkopostne porządki", która jest koordynowana przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy datki na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach, który jest prowadzony przez siostry Józefitki. Fundusze zbieramy do puszki, która jest wystawiona w sklepiku parafialnym a kiedy sklepik jest zamknięty to puszka jest w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 8. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 9. Komisariat Policji w Obornikach Śląskich informuje, że w ostatnim czasie na terenie województwa dolnośląskiego nasiliła się ilość zdarzeń przestępczych polegających na oszukiwaniu osób w podeszłym wieku na tzw. metodę "na wnuczka" lub "na policjanta”. W związku z prosimy parafian - a szczególnie seniorów - o zachowanie ostrożności podczas rozmów z osobami nieznajomymi podającymi się za pracowników różnych instytucji, nie legitymującymi się, czy też osobami podającymi się za kolegę-koleżankę wnuczka, jak również podejmowaniu rozmów telefonicznych z nieznanych numerów. Przypominamy również, że funkcjonariusze policji czy urzędnik nigdy nie będzie żądać gotówki, wykonania przelewu oraz namawiać na zaciągnięcie kredytu.
 10. Obornickie kino „Astra” zaprasza w sobotę 25.03 i w niedzielę 26.03 o godz. 15.30 na film „Opiekun” – o wstawiennictwie św. Józefa. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.