III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2023r.

 1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele i święta adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.00 a w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do Św. Jana Pawła II;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 8.30 - dla dorosłych, o godz. 16.00 - dla dzieci i zaraz po Mszy św. wieczornej - dla młodzieży i dorosłych.
 • w niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 1. Spotkania grup parafialnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 – Krąg Biblijny,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania grupa I,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
 1. Proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 2. W najbliższą sobotę 18 marca o godz. 19.30 zapraszamy do naszego sanktuarium na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i modlitwą wstawienniczą.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Maksymilian Jezierski, duszpasterz akademicki i kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Szczegółowy plan rekolekcji jest na naszej stronie parafialnej internetowej, parafialnym FB oraz w gablocie parafialnej. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w rekolekcjach.
 4. 31 marca zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapisy na stronie edk.org.pl. Są tam dostępne mapy i opisy tras, rozważania oraz przydatne informacje jak przygotować się do drogi.
 5. Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 8-15 września. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 6. Dzisiaj II niedziela miesiąca - taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i dalsze inwestycje.
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po Mszach Św. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Można tam nabyć już paschałki i baranki wielkanocne „Caritas”, ręcznie malowane świece wielkanocne, książki na Wielki Post oraz kartki świąteczne.
 8. Wzorem poprzednich świąt włączamy się w akcję "Wielkopostne porządki", która jest koordynowana przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy datki na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach, który jest prowadzony przez siostry Józefitki. Fundusze zbieramy do puszki, która dzisiaj jest wystawiona w sklepiku parafialnym a w tygodniu w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 9. Dziękujemy za ofiarę 1070 zł, którą złożyli Państwo do puszki na wsparcie misji salwatoraińskich z racji niedzieli „Ad Gentes”.
 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 11. Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza za tydzień, w niedzielę 19 marca na godz. 16.00, na koncert „Impresje saksofonowe” w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego. Bilety w cenie 30 zł – normalny i 25 zł – ulgowy można zakupić za pośrednictwem strony internetowej ośrodka lub bezpośrednio w ośrodku kultury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.