II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 05.03.2023r.

 1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele i święta adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30 a w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 9.00 dla dorosłych, o godz. 16.00 dla dzieci i zaraz po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych.
 • w niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 1. Spotkania grup parafialnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania grupa II,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
 1. 18 marca (sobota) o godz. 19.30 zapraszamy do naszego sanktuarium na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i modlitwą wstawienniczą.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 19 do 22 marca. Poprowadzi je ks. Maksymilian Jezierski, duszpasterz akademicki i kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
 3. 31 marca zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapisy na stronie edk.org.pl. Są tam dostępne mapy i opisy tras, rozważania oraz przydatne informacje jak przygotować się do drogi.
 4. Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 8-15 września. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 5. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie za tydzień 12.03. po Mszy Św. o godz. 12.30. Wcześniej na Mszy Św. tego dnia dzieci otrzymają różańce.
 6. Z racji I niedzieli dzisiaj sklepik parafialny jest nieczynny. Za tydzień II niedziela miesiąca - tace przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i dalsze inwestycje.
 7. Wzorem poprzednich świąt włączamy się w akcję "Wielkopostne porządki", która jest koordynowana przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy datki na potrzeby prowadzonego przez siostry józefinki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach. Fundusze zbieramy do puszki, która jest wystawiona w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 8. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu - tzw. Niedziela Ad Gentes. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj za misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Po Mszy Św. można złożyć ofiarę do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła. Zebrane środki przeznaczone są na wsparcie misji salwatoriańskich.
 9. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.