I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29.02.2023r.

 1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele i święta adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30 a w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do bł. Franciszka Jordana;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 9.00 dla dorosłych, o godz. 16.00 dla dzieci i zaraz po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych;
 • w niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 1. Spotkania grup parafialnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - krąg biblijny,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania grupa III,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek po Mszy wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. W I sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca MB. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Z racji wyjazdu na Ukrainę ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych po powrocie. O odwiedzinach zostaną oni indywidualnie powiadomieni. Zachęcamy też do spowiedzi pierwszopiątkowej.
 2. 18 marca (sobota) o godz. 19.30 zapraszamy do naszego sanktuarium na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i modlitwą wstawienniczą.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 19 do 22 marca. Poprowadzi je ks. Maksymilian Jezierski, duszpasterz akademicki i kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
 4. Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 8-15 września. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń u ks. proboszcza i na naszej stronie internetowej.
 5. Po Mszach Św. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00 zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 6. Wzorem poprzednich świąt włączamy się w akcję "Wielkopostne porządki", która jest koordynowana przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy datki na potrzeby prowadzonego przez siostry józefinki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach. Fundusze zbieramy do puszki, która w tygodniu jest wystawiona w zakrystii a w niedzielę w sklepiku. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 7. Działające przy naszej parafii Katolickie Stowarzyszenie "Ecclesia" zachęca do przekazania 1,5% podatku dochodowego w ramach Organizacji Pożytku Publicznego na cele statutowe Stowarzyszenia. W tym roku planujemy m.in. kontynuację szkółki pływackiej, zorganizowanie Rodzinnego Festynu Św. Antoniego, otwarcie nowej salki do spotkań, która miałaby także charakter kawiarenki parafialnej. Chcielibyśmy też wznowić gabinet pomocy psychologicznej na plebanii. Osoby, które w jakikolwiek sposób chciałyby się zaangażować w którekolwiek z wymienionych przedsięwzięć zapraszamy do współpracy i prosimy o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem. Ulotki z numerem KRS Stowarzyszenia są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.
 8. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 9. Dom rekolekcyjny TOTU w Bagnie zaprasza na weekendowe rekolekcje wielkopostne w najbliższy weekend. Spotkanie będzie oparte na Ewangelii o uzdrowieniu chromego przy sadzawce w Betesdzie po hasłem: Słowem uwolnieni do zmian. Więcej szczegółów i zapisy na stronie:totu.salwatorianie.pl

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.