VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.02.2023r.

 1. Jutro w Krakowie rozpoczynają się obrady 14 Synodu Prowincjalnego Polskiej Prowincji Salwatorianów. Synod Prowincjalny jest spotkaniem przełożonych wspólnot zakonnych należących do Polskiej Prowincji Salwatorianów. Spotykają się w celu zajęcia się ważnymi sprawami prowincji oraz wytyczania kierunków jej rozwoju. Naszą wspólnotę na Synodzie reprezentuje ksiądz proboszcz, który jednocześnie jest przełożonym naszej wspólnoty zakonnej. Wszystkich ojców synodalnych oraz obrady Synodu polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.
 2. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W niedziele i święta adoracja od godz. 13.30 do godz. 16.30 a w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 17.45.
 3. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do Św. Jana Pawła II;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. Spotkania grup parafialnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - krąg biblijny,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie grupy młodzieżowej,
 • w piątek o 18.45 - próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy także nowe osoby chętne do śpiewania.
 1. W dniach 8-15 września organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kempiaka. Koszt od osoby to 4990 zł + 420 dolarów. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń u ks. proboszcza i na naszej stronie internetowej. Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie naszego parafialnego Balu Charytatywnego. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i udział w aukcjach charytatywnych.
 3. Ksiądz proboszcz przygotowuje się do kolejnego wyjazdu z pomocą humanitarną do objętej wojną Ukrainy. Tym razem potrzeba zakupić specjalistyczny sprzęt medyczny do ratowania życia, środki medyczne i opatrunkowe, pakiety żywnościowe, konserwy mięsne, ogrzewacze chemiczne, turystyczne butle gazowe, generatory prądu i ciepłe śpiwory. Osoby, które chcą wesprzeć zakup tych rzeczy, będą mogły złożyć ofiarę do skarbony z tyłu kościoła przez następne dwie niedziele (19 i 26.02) oraz we Środę Popielcową.
 4. Dzisiaj II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Po Mszach Św. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00 zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 7. Dzisiaj i w ciągu tygodnia można złożyć ofiarę do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Za każdą ofiarę przekazaną na ten cel dziękujemy.
 8. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.