IV NIEDZIELA ADWENTU - 18.12.2022r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Andrzeja Drogosia SDS, który wygłosi w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Ojca rekolekcjonistę polecamy życzliwej modlitwie naszych parafian. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 8.30, 18.00 i 19.30. W tym tygodniu roraty we wtorek wyjątkowo na Mszy Św. o godz. 18.00. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie parafialnej.
 2. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45. W niedzielę od godz. 13.30 do 16.40.
 3. Dzieci i młodzież oraz dorosłych w adwencie zapraszamy na Roraty: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00 a we czwartek o godz. 7.00.
 4. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej:
 • w poniedziałek - do św. Jana Pawła II;
 • we wtorek - do św. Antoniego;
 • we środę - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • we czwartek - do św. Judy Tadeusza;
 • we czwartek w godzinach 23.00-24.00 - Godzina Święta;
 • w piątek - do Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych. Członków grup oraz WSZYSTKICH kandydatów do bierzmowania zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.
 2. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy, którą rozpoczniemy 2 stycznia. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do 22 grudnia. Plan kolędy zostanie ogłoszony w Święta Bożego Narodzenia.
 3. Jutro na Mszy Św. o godz. 18.00 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie się paliło w naszym kościele do Nocy Bożego Narodzenia. Zapraszamy na tą uroczystość. Po Mszy Św. będzie można sobie odpalić światło do swojego lampionu, żeby zabrać je do domu.
 4. Dzisiaj sklepik parafialny jest сzynny po Mszach Św. o godz. 8.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Można zaopatrzyć się tam w opłatki wigilijne, świece CARITAS, kartki świąteczne oraz ręcznie malowane świece świąteczne.
 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 6. Podobnie jak w minionych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek na zakup potrzebnych artykułów. Puszka na datki dzisiaj jest wystawiona w sklepiku. Zebrane fundusze będą przekazane na konto zakładu w Wierzbicach.
 7. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy Świętej wolontariusze CARITASU będą zbierać pieniądze na opłacenie transportu do granicy z Ukrainą. Pieniądze można także wpłacić bezpośrednio na konto Caritas Oborniki Śląskie. Numer konta jest udostępniony w gablotach przed naszymi kościołami. Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać.
 8. Caritas Oborniki Śląskie ogłasza zbiórkę świec, które nadają się jeszcze do użytku. Świece można składać do kartonów ustawianych przy drzwiach kościoła. Zostaną one wysłane na Ukrainę.
 9. We czwartek po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Adwentową Noc Łaski - całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w piątek Mszą Św. poranną o godz. 7.00. Przez całą noc w konfesjonale będzie dyżurował kapłan. Zachęcamy do zatrzymania się na chwilę w pędzie przedświątecznych przygotowań i podjęcia wyzwania nocnego spotkania z Panem Jezusem.
 10. W piątek przed Wigilią odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 11. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. rano o godz. 7.00 i 8.30. O 24.00 tradycyjna Paterka. Zadbajmy o chrześcijański wymiar spotkania wigilijnego w naszych domach. Niech nie zabraknie czytania fragmentu z drugiego rozdziału Ewangelii Św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy za rodzinę i za zmarłych z rodziny, dzielenia się opłatkiem czy rodzinnego śpiewania kolęd. Zachęcamy również do pielęgnowania tradycji zachowania w tym dniu postu. Pasterki w kaplicach w Kowalach i w Golędzinowie o godz. 22.00.
 12. Włączyliśmy w kościele ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych).

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.