1. W minioną niedzielę taca przeznaczone na remont naszego kościoła i na jego ogrzewanie w okresie zimowym wyniosła 7688, 11 zł. Bóg zapłać.

  2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.

  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu uwielbienia, w sobotę 24 lutego o godz. 20.00. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami i wszystkich parafian.

  4. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątek: o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Na ten cel można złożyć także ofiarę do skarbonek z tyłu kościoła.

  5. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza skarbonki w ramach akcji: „Jałmużna Wielkopostna 2018”. Dochód z akcji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dla najbardziej potrzebujących dzieci oraz osób starszych. Do otrzymanych skarbonek dzieci składają drobne ofiary, jako wielkopostne wyrzeczenia i rodzinną wielkopostną jałmużnę. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

  6. W dniach 19 – 23 lutego br. w domu prowincjalnym w Krakowie będzie obradować XXXII Kapituła Prowincjalna Salwatorianów, która między innymi wybierze nowy zarząd Prowincji na okres 3 lat. Polecajmy to ważne wydarzenie Bożej Opatrzności w naszych modlitwach.

  7. 3 marca 2018 r., w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędzie się Salwatoriańskie Spotkanie Młodych pod hasłem: „Wstań i obudź śpiących”. Koszt transportu i uczestnictwa 60 zł. Młodzież zainteresowaną uczestnictwem w tym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Jerzym.

  8. Po przerwie wznowiony zostaje cykl comiesięcznych katechez dla dorosłych Wieczory Nikodema. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 lutego 2018 roku, godz. 19.15, w domu katolickim przy ul. Wyszyńskiego. Temat spotkania: O miłości w małżeństwie i rodzinie.

  9. Międzyparafialny Zespół Caritas w Obornikach Śląskich informuje o naborze chętnych parafian na wyjazd w ramach akcji ”Wyjazdowa aktywizacja Seniorów Łeba 2018”, w terminie 19 – 29 września 2018 r. Opłata za pobyt 850 zł. Bliższe informacje można uzyskać u pana Dominika Polańskiego. Liczba miejsc jest ograniczona.

  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy pierwszy artykuł z wielkopostnego cyklu o św. Ojcu Pio. Natomiast w „Niedzieli” o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin.

  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Liszka z Golędzinowa. Wieczny odpoczynek…