1. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.30.

 2. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej wg stałego porządku.

 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • we czwartek o godz. 19.00 - spotkanie młodzieży,
 • w piątek o godz. 18.30 - próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy też nowe osoby,
 • w sobotę o godz. 11 - zbiórka kandydatów i ministrantów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej.
 1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 16.00-17.30 a we wtorek i czwartek w godzinach 9.00-10.00.

 2. Ksiądz proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie we czwartek o godz. 19.00 na plebanii.

 3. 16 września (w piątek) na Jasnej Górze odbędzie się pielgrzymka wiernych i duchowieństwa naszej archidiecezji. Z naszej parafii planujemy również udać się autokarem. Wyjazd będzie w piątak przed południem. Powrót w nocy. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.

 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 12 września. Spotkanie będzie w kościele po wieczornej Mszy Św.

 5. Uczniów klas ósmych, którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę - 14 września - po Mszy Św. Spotkanie będzie spotkanie w kościele.

 6. We wtorek, 13 września zapraszamy na kolejny Wieczór Fatimski. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św. z homilią, potem procesja z figurą MB Fatimskiej i różaniec fatimski. Czuwanie zakończymy Apelem fatimskim.

 7. We środę, 14 września będziemy w Europie przeżywać Dzień modlitwy za Ukrainę. Jego celem jestwsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Zapraszamy we środę na godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji Ukrainy.
 1. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie Msza Św. w intencji młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Jest to intencja od ich rodziców. Do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież i ich rodziców.

 2. Przypominamy, że do 23 października na mocy przywileju udzielonego nam przez Penitencjarię Apostolską, można w naszym Sanktuarium każdego dnia uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. Zachęcamy także, aby dołączyć do "Sztafety postu i modlitwy" w intencji naszej parafii i swojej rodziny. Lista sztafetowa jak zawsze wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła. Osoba podejmująca post wystarczy, że postawi "X" przy danym dniu.

 3. 23 września rozpoczyna się kolejna edycja kursu dla małżeństw ZATRZYMAJ się w BIEGU. Jest on kierowany do małżeństw, które chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację.W serii wykładów poruszone są  in. następujące tematy: Jak sprawić, żeby małżeństwo zachowało świeżość?Jak wspomóc rozwój dziecka i nie zniechęcić go do Pana Boga? Jak w praktyce prowadzić życie otwarte na Boga (osobiście, w małżeństwie i w rodzinie)?  Jak dogadać się z teściową? Jaka jest rola wdzięczności w szczęśliwej relacji małżeńskiej i rodzinnej? W tym roku Kurs jest zorganizowany przy współudziale m.in. o. Ksawerego Knotza OFMCap, o. Piotra Kwiatka OFMCap oraz Mieczysława Guzewicza. Szczególny na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 4. W sobotę 24 września organizowany jest wyjazd na Jasną Górę w ramach corocznej pielgrzymki mężczyzn "Oblężenie Jasnej Góry". Wyjazd ok godz. 11:00 z parkingu przy Sanktuarium ul Trzebnickiej, powrót ok godziny 24:00. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zgłoszenia telefoniczne do 15.09.2022 przyjmuje p. Ryszard Adamus (tel. 505 097 615). W tym roku tematem przewodnim "Oblężenia" jest "Wspólna droga". Pielgrzymkę poprzedzają tygodniowe warsztaty transmitowane na stronie internetowej wydarzenia: oblezenie.mezczyzni.net. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Sklepik jest czynny po Mszach Św. o godz. 8.30; 11.00; 12.30 i 17.00. Możemy tam zakupić ciekawe książki i dewocjonalia.

 2. Katolickie Stowarzyszenie "Ecclesia" zaprasza dzieci i młodzież od klasy 1 szkoły podstawowej do 15 roku życia na ogólnorozwojowe zajęcia sportowe z kwalifikowanym instruktorem. Szczegółowych informacji udziela ksiądz proboszcz.

 3. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 4. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia do skarbony z tyłu kościoła można złożyć ofiarę na zakup potrzebnego sprzętu medycznego i żywności, które ksiądz proboszcz zawiezie na Ukrainę.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.