1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego Padewskiego, która będzie także dziękczynieniem za 20 lat istnienia naszej parafii. Uroczystości będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. abp Adrian Galbas SAC z archidiecezji katowickiej, który jednocześnie udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Popołudniu o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Kultury na koncert Ballad w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Wstęp wolny.

 2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj nie będzie nabożeństwa czerwcowego i Mszy Św. o godz. 17.00.

 3. Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.30.

 4. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. We czwartek 23.00 - 24.00 Godzina Święta w kościele.

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • we wtorek o 17.00 - próba chóru parafialnego,
 • we wtorek po Mszy św. wieczornej - spotkanie grupy synodalnej
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego, grupy młodzieżowej i spotkania ministrantów.
 1. W poniedziałek 13.06. zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Poprowadzi je mistrz nowicjatu ks. Paweł Radziejewski SDS wraz z naszymi nowicjuszami. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św. Następnie procesja fatimska, różaniec fatimski. Czuwanie zakończymy apelem fatimskim.

 2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 6.30; 8.30; ok. 12.30 (zaraz po zakończeniu procesji); 17.00 i 19.00. W tym roku wracamy do tradycji procesji międzyparafialnej. Procesja wyruszy z kościoła NSPJ po Mszy św. o godz. 10.00. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy Urzędzie Miejskim i przy naszym sanktuarium. W tym dniu Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Darowski SDS z naszego seminarium w Bagnie a taca przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.

 3. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 swoją Mszę Prymicyjną w naszym sanktuarium będzie sprawował ks. Paweł Janowski SDS, który odbywał u nas praktykę diakońską. W niedzielę po każdej Mszy Św. ks. Paweł udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

 4. 24 czerwca ks. proboszcz udaje się na Ukrainę z kolejną misją humanitarną. W Boże Ciało i w następną niedzielę będzie można złożyć ofiarę do skarbony na zakup żywności, potrzebnych leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Za okazaną życzliwość i wsparcie w imieniu wszystkich, do których dociera nasza pomoc na Ukrainie - dziękujemy.

 5. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na inwestycje przy naszym sanktuarium. Informujemy, że zostały oddane do renowacji i złocenia naczynia liturgiczne z sanktuarium i kościołów filialnych. We wakacje zostanie zdemontowane i oddane do naprawy, renowacji i złocenia nasze tabernakulum.

 6. Sklepik parafialny jest dzisiaj nieczynny.

 7. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.