1. W dzisiejszą niedzielę, na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne i rozdanie świec.

 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na remont naszego kościoła i na jego ogrzewanie w okresie zimowym. Bóg zapłać.

 3. W naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej, swoją praktykę duszpasterską rozpoczyna dk. Jewgienij Żukowski SDS. Obejmijmy jego osobę modlitwą w tym bezpośrednim okresie przygotowania do święceń kapłańskich.

 4. W wielu parafiach na zakończenie okresu karnawału i przed rozpoczęciem Wielkiego Postu organizowane są Czterdziestogodzinne nabożeństwa z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii przyjął się zwyczaj popołudniowej adoracji w te trzy dni poprzedzające Środę Popielcową. Dzisiaj, w niedzielę, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00. Natomiast w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00.

 5. Spotkanie salwatorianów świeckich, w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.

 6. W najbliższą środę – 14 lutego – Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia, wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową w naszym kościele: rano o godz. 8.30, 16.00, 18.00 i 19.00. W Golędzinowie i Kowalach Msza Św. o godz. 16.30. Ofiary zbierane w tym dniu podczas Mszy Św. będą naszą jałmużną wielkopostną. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 7. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

 8. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątek: dla dorosłych rano o godz. 9.00, dla dzieci o 17.00 oraz dla młodzieży o 19.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

 9. W parafii przy ul. Wyszyńskiego będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie dla obu naszych obornickich parafii. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 13 lutego o godz. 19.15 w Domu Katolickim.

 10. Comiesięczne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w piątek o godz. 17.45 w kościele przy ul. Wyszyńskiego.

 11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak bronić dobrego imienia Polaków, oraz o tym, że dzień postu, pokuty, modlitwy i posypania głów jakim jest Środa Popielcowa zderzy się ze świeckim świętem zakochanych. Natomiast w „Niedzieli” o Irenie Sendlerowej, która podczas wojny uratowała 2,5 tysiąca dzieci. Do nabycia nowy numer „Nowego Życia” poświęcony trosce o zdrowie.

 12. Parafia św. Jadwigi w Trzebnicy organizuje pielgrzymkę do Lourdes i innych sanktuariów Francji i Hiszpanii w terminie 29 kwietnia – 7 maja br. Koszt 3900 zł. Pozostały ostatnie miejsce. Kontakt i zapisy w zakrystii do piątku 16 lutego włącznie.
 1. Ogłoszenie Caritasu

Międzyparafialny Zespół Caritas w Obornikach Śląskich informuje o naborze chętnych parafian na wyjazd w ramach akcji '”Wyjazdowa aktywizacja Seniorów Łeba 2018” w terminie 19-29 września 2018 r. Opłata za pobyt 850 zł. W cenie  zawarta jest opłata za przejazd autokarem tam i z powrotem, nocleg oraz trzy posiłki dziennie. Bliższe informacje można uzyskać u pana Dominika Polańskiego. Numer  telefonu znajduje się na plakatach umieszczonych  w gablotach przed naszymi kościołami. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przypominamy także, że Caritas w Obornikach  Śląskich nie przyjmuje oraz nie wydaje odzieży aż do odwołania. Prosimy więc nie zostawiać jej pod drzwiami Domu Katolickiego przy ul. Wyszyńskiego.