1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych.

 2. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 4. Ruszają zapisy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw w Głębowicach tydzień po Wielkanocy. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy! 

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 17.00 – próba chóru,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania - grupa I,
 • we czwartek o godz. 18.45 - grupa młodzieżowa,
 • w piątek o godz. 18.30 - zbiórka kandydatów i ministrantów,
 • w sobotę o godz. 19.00 – spotkanie synodalne
 • w niedzielę o godz. 10.30 - scholka dziecięca,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - zespół młodzieżowy.
 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy Św. wieczornej 18.40 dla młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 1. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 2. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka w naszym sanktuarium codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na kolejne inwestycje w naszym sanktuarium. Informujemy, że w najbliższym czasie planujemy zawiezieść do naprawy i odrestaurowania nasze tabernakulum z głównego ołtarza. Przewidywany koszt prac naprawczych, restauracyjnych i złocenia całości to ok. 20 tys. zł.

 4. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 5. Po Mszach Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Można w nim nabyć ciekawe książki, dewocjonalia i paramenty do Chrztu św.

 6. Zapraszamy  parafian do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyrusza z naszego kościoła w piątek 8 kwietnia po mszy św. o godzinie 18.00. W tym roku będą do wyboru dwie trasy. Wszystkich, którzy planują wziąć udział prosimy o zapisywanie się na stronie internetowejedk.org.pl". Na tej stronie są dostępne rozważania, mapy i opisy tras oraz przydatne informacje o tym, jak się przygotować na drogę.

 7. Podobnie, jak w zeszłym roku, wraz z fundacją Małych Stópek, rozpoczynamy w naszej parafii, akcje Wielkopostne Porządki. Zbieramy pieniążki na zakup chemii gospodarczej, tj. np. różnego rodzaju płyny do mycia, proszki do prania, szorowania, ściereczki, itd., dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach. Fundusze zbieramy do puszki, która w tygodniu będzie stała w zakrystii, a w  niedziele po każdej mszy świętej w sklepiku. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto zakładu po zakończeniu akcji, która trwa do 8 kwietnia. Zachęcamy do wsparcia sióstr i ich podopiecznych.
 1. Zbiórka elektrośmieci 23.03.22. przy kotłowni kościoła do godziny 08.00 - 09.30 rano.

 2. W kościele jest włączone ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.