1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych.

 2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. dk. Paweł Janowski SDS, który we Środę Popielcową rozpoczął swoją praktykę duszpasterską i katechetyczną. Księdza Diakona polecamy życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.

 3. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we środę o godz. 18.45 - kandydaci do bierzmowania - grupa III,
 • we czwartek o godz. 18.45 - grupa młodzieżowa,
 • w piątek o godz. 18.30 - zbiórka kandydatów i ministrantów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - scholka dziecięca,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - zespół młodzieżowy.
 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy Św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 1. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 2. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka w naszym sanktuarium codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 3. Zapraszamy  parafian do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyrusza z naszego kościoła w piątek 8 kwietnia po mszy św. o godzinie 18.00. W tym roku będą do wyboru dwie trasy. Wszystkich, którzy planują wziąć udział prosimy o zapisywanie się na stronie internetowejedk.org.pl". Na tej stronie są dostępne rozważania, mapy i opisy tras oraz przydatne informacje o tym, jak się przygotować na drogę.

 4. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na kolejne inwestycje w naszym sanktuarium. Informujemy, że w najbliższym czasie planujemy zawieść do naprawy i odrestaurowania nasze tabernakulum z głównego ołtarza. Przewidywany koszt prac naprawczych, restauracyjnych i złocenia całości to ok. 20 tys. zł.

 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 6. Po Mszach Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Można w nim nabyć ciekawe książki, dewocjonalia i paramenty do Chrztu św.

 7. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza skarbonki w ramach akcji "Jałmużna Wielkopostna 2022 - Czas miłosierdzia". Dochód z akcji jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację najbardziej potrzebujących dzieci oraz osób starszych. Do skarbonek dzieci składają drobne ofiary jako wielkopostne wyrzeczenia i rodzinną wielkopostną jałmużnę. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 8. W kościele jest włączone ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.