1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. Msze Św. w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i o godz. 18.00.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 4. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 17.00 - próba chóru,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - próba zespołu młodzieżowego.
 • w czasie trwania kolędy nie będzie spotkań grupy młodzieżowej i kandydatów do bierzmowania.
 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają książeczki. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.

 2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na inwestycje przy naszym sanktuarium i jego ogrzewanie w sezonie zimowym.

 3. Kontunuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin, które wyraziły wolę przyjęcia księdza w swoim domu. W tygodniu kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 9.30. Plan kolędy na ten tydzień:
 • poniedziałek: ul. B. Chrobrego, H. Brodatego, H. Pobożnego, Słowackiego, Jagodowa, Kurkowa;
 • wtorek: ul. Golędzinowska, Ptasia, Witosa, Wrocławska, Paderewskiego, Chopina, Herberta,
 • środa: ul. Łokietka, Niecała, Księcia Witolda, Z. Starego, Grunwaldzka,
 • czwartek: Jagiellończyka, Królowej Jadwigi, Miłosza, Energetyczna, Makuszyńskiego, Fredry,
 • piątek: ul. Matejki, Prusicka, Modrzewiowa, kolęda dodatkowa,
 • sobota: Golędzinów, Nowosielce, Ciecholowice.

Rodziny, które nie zdążyły się zgłosić na kolędę w zaplanowanym terminie, mogą umówić się na kolędę dodatkową.

 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek o godzinach 16.00-17.00 a we wtorek i czwartek w godzinach 9.00-10.00.

 2. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 3. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka codziennie do 23.10.2022 roku w naszym sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 4. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Życzymy owocnej lektury!

 5. Po Mszach Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Można tam nabyć zestawy kolędowe, ciekawe książki, dewocjonalia oraz paramenty do Chrztu Św.

 6. Z początkiem roku rozpoczynamy w naszej Parafii proces synodalny “Ku kościołowi Synodalnemu - komunia, uczestnictwo, misja”, który został zapoczątkowany w naszej diecezji w październiku 2021. Zapraszamy, w imieniu Papieża Franciszka, do udziału w synodzie wszystkich członków Kościoła, czyli wszystkich ludzi ochrzczonych, a także nieochrzczonych, którzy odczuwają pragnienie pomocy Kościołowi w poszukiwaniu dobra i prawdy. Pragniemy przypomnieć, że celem Synodu, nie jest tworzenie dokumentów, ale to, by, jak mówi Papież Franciszek, „zrodziły się marzenia, powstały proroctwa i wizje, rozkwitły nadzieje, umocniła się ufność, zostały opatrzone rany, nawiązały się relacje, wstał świt nadziei, by uczono się od siebie nawzajem i budowano pozytywną wyobraźnię, która oświeci umysły, rozpali serca, przywróci rękom sił. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele już w najbliższy piątek 14 stycznia 2022 po Mszy św. wieczornej. Z tyłu kościoła wyłożone są broszury informacyjne, które można zabrać do domu. Broszura i szczegóły spotkań będą również wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii. Synod to “podążanie razem”, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach, których owoce tak bardzo są nam potrzebne.

 7. W kościele jest włączone ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

 8. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną przypominamy zasłanianiu nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych - w tym także w kościele.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.