1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią od stycznia Msze Św. w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i o godz. 18.00.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • we wtorek o godz. 17.00 - próba chóru,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - próba zespołu młodzieżowego.
 • w czasie trwania kolędy nie będzie spotkań grupy młodzieżowej i kandydatów do bierzmowania.
 1. We czwartek będziemy obchodzić Święto Objawienia Pańskiego - "Trzech Króli". W tym dniu Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło.

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.

 3. Za tydzień w niedzielę na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Dzieci otrzymają książeczki. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.

 4. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na inwestycje przy naszym sanktuarium i jego ogrzewanie w sezonie zimowym.

 5. Od jutra rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin, które wyraziły wolę przyjęcia księdza w swoim domu. W tygodniu kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 9.30. Plan kolędy na ten tydzień:
 • poniedziałek: ul. Trzebnicka, Podzamcze i Górna,
 • wtorek: ul. Kossaka, Korzeniowskiego, Malczewskiego, Gierymskiego, Dąbrowskiego. Moniuszki, Wzgórza Magdaleny, Wzgórza Partyzantów i Nowowiejska,
 • środa: ul. Skłodowskiej, Piastów Śl. i Probusa,
 • we czwartek kolędy nie będzie ("Trzech Króli"),
 • piątek: ul. Maczka, Chełmońskiego, Staszica, Polna, Gajcego, Łąkowa, Powstańców Śl., Skargi,
 • sobota: Kowale, Piekary, Borkowice, Wilczyn
 1. Rodziny, które nie zdążyły się zgłosić na kolędę w zaplanowanym terminie, mogą umówić się na kolędę dodatkową.

 2. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek o godzinach 16.00-17.00 a we wtorek i czwartek w godzinach 9.00-10.00.

 3. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 4. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka codziennie do 23.10.2022 roku w naszym sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 5. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer "Naszej Parafii". Znajdziemy w nim m.in. obszerny wywiad z ks. Józefem Sadkiewiczem, relacje z rekolekcji, które odbyły się w grudniu w naszych parafiach a także z innych wydarzeń parafialnych. Jak zwykle w grudniu dołączony jest kalendarzyk "NP". Życzymy owocnej lektury!

 6. Dzisiaj sklepik jest nieczynny.

 7. Jest organizowana grupa na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem ks. Kempiaka w dniach 6-13 lutego 2022. Szczegółowych informacji udziela ks. proboszcz.

 8. W kościele jest włączone ogrzewanie. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

 9. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych - w tym także w kościele.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.