1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od. godz. 15.00 – 17.00. Przed kościołem Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie w szkołach dzieci z ubogich rodzin.

  2. W minioną niedzielę zbiórka do puszek, jako wsparcie dla klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej archidiecezji wyniosła 2919,41 zł. Za ofiary Bóg zapłać.

  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.

  4. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnymi chrztami w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30 w salce na plebanii.

  5. W środę 7 lutego, na Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkich uczniów klas II i III Gimnazjum oraz 7 klasy Szkoły Podstawowej z rodzicami. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z Gościem w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gościem będzie ks. major Ireneusz Biruś, salwatorianin, pełniący min. funkcję kapelana Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, dziekana Dekanatu Żandarmerii Wojskowej. W latach 2011 – 2012 był z polskimi żołnierzami na misji w Afganistanie. Przypominamy, że spotkanie jest obowiązkowe dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

  6. Pragniemy poinformować, że sakrament bierzmowania będzie udzielony 29 maja br. podczas wizytacji kanonicznej parafii. Szafarzem będzie ks. bp Andrzej Siemieniewski.

  7. W przyszłą niedzielę, na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne i rozdanie świec.

  8. Także w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca przeznaczona na remont naszego kościoła i jego ogrzewanie w okresie zimowym. W minionym okresie złożono na ten cel 700 zł. Bóg zapłać. Składamy podziękowanie Katolickiemu Stowarzyszeniu „Ecclesia” za przekazanie 19 800 zł, które stanowiło pokrycie prawie w całości kosztów renowacji filarów w kościele.

  9. Obornicka Wspólnota Rodzin zaprasza na wykład dr Wiesławy Stefan pt. „Wychowanie dzieci do miłości i odpowiedzialności”, w piątek 9 maja o godz. 19.15 w Domu Katolickim przy ul. Wyszyńskiego.

  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy słowa dr Wandy Półtawskiej o największym przywileju kobiecości, odpowiedzialności i uczeniu się myślenia. Natomiast w „Niedzieli” o tym aby ocalić życie i rodzinę i dlaczego św. Jan Paweł II nazywany jest papieżem rodziny. Do nabycia nowy numer „Naszej Parafii” w cenie 2,50 zł.