1. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. W tygodniu adoracja codziennie od godz. 9.00 do godz. 16.45.

 2. W grudniu Msze św. wieczorne w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę Msza Św. z niedzieli o godz. 18.00.

 3. Dzieci i młodzież w adwencie zapraszamy na Roraty. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek i czwartek o godz. 7.00.

 4. We wtorek o godz. 16.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 5. We środę - 8 grudnia - przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także 140 rocznica założenia salwatorianów. Polecamy nasze zgromadzenie zakonne i sprawę nowych powołań życzliwej pamięci modlitewnej naszych parafian.

 6. Również we środę na zakończenie Roku św. Józefa, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie do św. Józefa o godzinie 17.30. Po Mszy Świętej spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

 7. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - salwatorianie świeccy,
 • we wtorek o godz. 17.00 i 18.30 - próba chóru,
 • we środę o godz. 19.00 - kandydaci do bierzmowania grupa 4,
 • we czwartek o godz. 18.45 - młodzież,
 • w sobotę o godz. 10.00 - kandydaci, ministranci i lektorzy,
 • w niedzielę o godz. 18.00 - zespół młodzieżowy.
 1. Bardzo dziękujemy osobom, które przez cały tydzień tak licznie brały udział w Tygodniu Biblijnym. Jesteśmy zbudowani Waszą postawą.

 2. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Wojciech Kotowicz z Olsztyna. Rekolekcje potrwają od niedzieli do wtorku. Szczegółowy program jest wywieszony na plakatach oraz umieszczony w internecie. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w rekolekcjach.

 3. 24 grudnia o godz.12.00 organizujemy Wigilię dla osób samotnych, tak aby w tym szczególnym dniu nikt nie był sam. Jeśli znacie w swoim środowisku osoby samotne prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii lub w zakrystii do 21 grudnia. Zapraszamy również do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się zaangażować w organizację i przeprowadzenie tego spotkania.

 4. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy. Ze względów epidemicznych ale również praktycznych prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Prosimy również, żeby przekazać informację o formie duszpasterskich odwiedzin ludziom, którzy rzadko bywają w kościele a być może chcą przyjąć księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 18 grudnia. 19 grudnia podamy szczegółowy plan kolędy.

 5. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 6. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka codziennie do 23.10.2022 roku w naszym sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 7. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 8. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jej celem jest zbiórka funduszy na zakup pieluch i innych środków higienicznych dla dzieci z placówek pomocowych. Przed obrazem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek z zakup tychże artykułów. Puszka na datki będzie stała po każdej Mszy Św. niedzielnej w sklepiku a w tygodniu w zakrystii. Zebrane fundusze zostaną przekazane na konto zakładu w Wierzbicach. Zbiórka trwa do 21 grudnia.

 9. Dzisiaj sklepik jest nieczynny.

 10. Rozpoczął się Synod w naszej Archidiecezji. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć w naszej Parafii spotkania synodalne. Zapraszamy parafian do aktywnego udziału w spotkaniach. Więcej informacji wkrótce.

 11. Dzisiaj w polskim kościele odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z tyłu kościoła do skarbony przy gazetach można złożyć ofiarę na ten cel.

 12. Włączyliśmy już ogrzewanie w kościele. BARDZO PROSIMY o zamykanie drzwi kościoła (zewnętrznych i wewnętrznych), żeby ciepło niepotrzebnie nie uciekało na zewnątrz.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.