1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent i nowy rok liturgiczny. W naszej parafii rozpoczynamy także Tydzień Biblijny. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Ryszarda SDB, rekolekcjonistę, biblistę i przewodnika po Ziemi Świętej, który będzie naszym przewodnikiem w tych dniach. Począwszy od dzisiaj aż do piątku przeczytamy i omówimy całą Ewangelię wg św. Łukasza, którą będziemy czytać podczas liturgii od adwentu przez cały najbliższy rok. Wprowadzenie do tygodnia dzisiaj na każdej Mszy św. Od poniedziałku do piątku Msza Św. o godz. 17.00 z homilią a po Mszy Św. dwa wykłady z przerwą na kawę. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakacie w gablocie, na naszej stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

 2. W grudniu Msze św. wieczorne w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę Msza Św. z niedzieli o godz. 18.00.

 3. Dzieci i młodzież w adwencie zapraszamy na Roraty. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek i czwartek o godz. 7.00.

 4. Ostatnie nabożeństwo różańcowe za zmarłych z wypominkami jutro o godz. 17.20.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do św. Antoniego Padewskiego a we czwartek nabożeństwo do św. Judy Tadeusza.

 6. Ze względu na Tydzień Biblijny nie będzie w tygodniu spotkań grup parafialnych. Wszystkie grupy zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 7. 24 grudnia o godz.12.00 chcemy zorganizować Wigilię dla osób samotnych, tak aby w tym szczególnym dniu nikt nie był sam. Jeśli znacie w swoim środowisku osoby samotne prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii lub w zakrystii do 21 grudnia. Zapraszamy również do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się zaangażować w organizację i przeprowadzenie tego spotkania.

 8. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin tzw. kolędy. Ze względów epidemicznych ale również praktycznych prosimy o zapisanie się rodzin, które chcą przyjąć księdza. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 18 grudnia. 19 grudnia podamy szczegółowy plan kolędy.

 9. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 10. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka codziennie do 23.10.2022 roku w naszym sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować dla pożytku własnej duszy lub za dusze w czyśćcu cierpiące.

 11. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 12. Dla lepszego przeżycia adwentu zapraszamy do skorzystania ze zdrapki adwentowej. Na każdy dzień jest przewidziane jakieś zadanie, które możemy wykonać wspólnie w rodzinie.

 13. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia włącza się w świąteczną akcję "Paczuszka dla maluszka", której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jej celem jest zbiórka funduszy na zakup pieluch i innych środków higienicznych dla dzieci z placówek pomocowych. Przed obrazem MB Częstochowskiej znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Kto chciałby pomóc dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci prowadzonego przez siostry Józefitki, może zabrać bombkę i w zamian ofiarować datek z zakup tychże artykułów. Puszka na datki będzie stała po każdej Mszy Św. niedzielnej w sklepiku a w tygodniu w zakrystii. Zebrane fundusze zostaną przekazane na konto zakładu w Wierzbicach. Zbiórka trwa do 21 grudnia.

 14. Po Mszy Św. zapraszamy do sklepiku sanktuaryjnego. Zaopatrzymy się tam m.in. w Salwatoriańskie Kalendarze Misyjne na 2022 roku oraz ciekawe książki i dewocjonalia. Można nabyć także opłatki i wigilijne świece "Caritas" oraz ozdobne, ręcznie malowane świece świąteczne oraz kartki świąteczne.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.