1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Gościmy w naszej parafii ks. Damiana Pankowiaka, salwatorianina, misjonarza pracującego do 10 lat w Brzozdowcach na Ukrainie. Ks. Damian na każdej Mszy Św. głosi Słowo Boże a po Mszy Św. przed kościołem można go wesprzeć ofiarą.

 2. Zachęcamy do nawiedzenia i Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 3. W tym tygodniu we czwartek obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 4. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w tygodniu o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 16.20. W poszczególne dni prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej wyznaczone grupy.

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - krąg biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba scholi młodzieżowej,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej i potem śpiew podczas Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.30.
 1. We środę o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy 3.

 2. Za tydzień, w niedzielę 31 października - podczas Mszy Św. o godz. 12.30 ksiądz v-ce generał salwatorianów w obecności naszego księdza arcybiskupa ordynariusza i księdza prowincjała dokona instalacji w naszym sanktuarium relikwii bł. Franciszka Jordana. Jednocześnie ksiądz arcybiskup uroczyście otworzy nasz Rok Jubileuszowy, który zakończymy 23 października 2022 roku. Uroczystość poprzedzą trzydniowe rekolekcje w duchu bł. Franciszka Jordana, które wygłosi ks. Józef Tarnówka, salwatorianian. Na rekolekcje zapraszamy we środę, czwartek i piątek. Msze Św. z nauką o godz. 8.30 i 18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

 3. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 4. Zapraszamy po Mszy Św. do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Kupimy tam dewocjonalia, paramenty do chrztu świętego. W ostatnim czasie asortyment został uzupełniony o wiele ciekawych pozycji książkowych. W sklepiku można także kupić Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2022 rok.

 5. Od 1 listopada rozpocznie się kolejne 20 miesięcy modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Nowe materiały będą rozdawane w kościele NSPJ od 18 października po każdej wieczornej Mszy Św. Osoby chętne do podjęcia tej modlitwy proszone są o kontakt z moderatorem.

 6. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. W minionym tygodniu został dokończony płot i brama wjazdowa od strony parkingu.

 8. Jest inicjatywa założenia w naszej parafii żeńskiego chóru kameralnego. Chętnie panie, które chciałyby śpiewać w chórze zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie będzie w kościele.

 9. Od następnej niedzieli będzie już można zamawiać intencje mszalne na 2022 rok.

 10. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.